Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.11. 2012 08:29
tajemný betonový kryt

Záhadná stavba Tykačovy bývalé: Staví Noemovu archu?

Zdroj: TV Nova

Nedaleko křivoklátských lesů vyrůstá tajemná stavba s tlustými betonovými stěnami. Jedná se o protiatomový kryt, úložiště radioaktivního odpadu nebo novodobou Noemovu archu?

Exmanželka miliardáře Pavla Tykače staví na břehu Berounky obří betonovou budovu, o které nikdo nic netuší. A kdo tuší, tak mlží. Oficiálně to má být relaxační centrum. Budovy s desítky centimetrů tlustými betonovými stěnami ale vypadají spíš jako protiatomový kryt.

 

O stavbě jsme mluvili se spoustou lidí z okolních vesnic, včetně úředníků z místních radnic, kteří znají plány této stavby. Nikdo ale nechce mluvit na kameru, všichni mají obrovský strach.

 

Tunel pro nákladní auto

 

Podařilo se nám získat fotografie ze začátku stavby. Ty ukazují patra, která už jsou teď hluboko pod zemí. Jsou na nich vidět neprostupné betonové sarkofágy. Je tu také velké množství zařízení, která připomínají výstupy větracího systému. A ze stavby vede i dlouhý tunel, kterým by projelo nákladní auto. I ten je už dnes hluboko pod zemí.

 

Jak jsme zjistili, účel stavby nejde potvrdit ani z plánů, které mají k dispozici úřady. V těch je totiž velká část stavby označena pouze jako sklady. Nic jiného. A právě proto se lidé z okolí bojí, že by tu mohl být skladován radioaktivní odpad.

 

 

Nikdo nechce nic říct a lidé se stěhují

 

Ve hře je ale ještě jedna možnost. Lidé, kteří se okolo stavby pohybují a několikrát se s touto ženou setkali, přicházejí s teorií, že má jít o jakousi moderní podobu Noemovy archy. Tedy o místo, kde by mohl určitý počet lidí přežít i při nějaké velké katastrofě - a dokázali by tu žít nezávisle na okolním světě. Možná i proto stavba připomíná protiatomový kryt. A odpovídaly by tomu i informace ze stavebních plánů, které jsem dnes získal. Podle nich má být v podzemí místo i pro koně nebo třeba pro dobytek.

 

K projektu patří i rozsáhlé okolní pozemky. Kolem nich postupně vyrůstá velký umělý val. Zřejmě aby sem nebylo z okolí vidět. Obyvatelé blízkých domů bojí a stěhují se odsud pryč. A domy od nich kupuje právě firma, která tento tajemný projekt staví.

anš tn.cz / TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.11. | 06:57 Petr Dvořák
8
V době, kdy lidé nemají práci, nejsou schopni splácet dluhy, kdy důchodci ...
11.11. | 11:45 jirka seliger
-5
Tady se hned pozná rudobolševická sebranka, závist, závist a zase jen ...
12.11. | 07:32 gundy
0
Náhlasit nevhodný komentář
bingo je bingo...tupohlav,který nepochopí,že stavba je financována ze špinavých peněz.Zdravím bingoši-chocholoušek....
11.11. | 20:09 hondarr6
0
Náhlasit nevhodný komentář
Spatne nacasovana stavba to uz nestihnou do toho jejich datumu co porad Nova tady pise o konci sveta hiiiiiiiii.
11.11. | 17:07 Jaromír Pokorný
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo si myslí že se krásně žilo před válkou tak ať si pustí nějaký film V W....
11.11. | 14:34 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Bingo,ty zmrrde modrej,,mne nepoucuj jak bylo po valce..Proc asi lidi zvolily komunisty v demokratickych volbach? Ze nechteli zmenu?? Pokud je -ty panelaky budete bourat tak proto ze v nich nebude kdo by bydlel..Vsak se vam uspesne dari slusne lidi likvidovat..A pokud si myslis ze budes mit vyhrano ...
11.11. | 13:28 Radka Nováčková
1
Náhlasit nevhodný komentář
bingo71-co to tu meleš za kraviny? Před válkou jsme byli ekonomicky v p.deli, díky kapitalistické burzovní šarádě, kterou využil Hitler se Stalinem,byla druhá světová válka po pětačtyřicátým - protože jsme odmítli Marshallův plán a na základě toho jsme se snažili být opravdu soběstační, protože by ...
11.11. | 13:08 Tony
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tykač tuneloval a tykačová ty tunely staví.To je pěkně vypráskaná rodina.V demokracii se může vše.Mafie,korupce,kmotři to umějí nejlépe.
11.11. | 13:06 jirka seliger
-1
Náhlasit nevhodný komentář
novus 11.11.2012 12:40 - čest práci bolševi.cký tupoune, po válce se u nás žádný paneláky nestavěli to začalo až koncem 50 let a v pastoušce si se narodil tak možná ty. Československo bylo po roce 45 v první desítce nejrozvinutějších zemí, komunisti to dotáhli na 175 místo někam k Nepálu v r.89. ...
11.11. | 13:00 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
HNed se pozna "Modrej cvok."Picovani,hykani a kvikot.Bingo!
11.11. | 12:40 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Bingo,ty tajtrdliku.copak lidi mohli i nadale po valce bydlet v pastouskach a spat u koni ve zlabbu? Kde by dnes cesi zily nebyt panelaku? Jen to zbourejte to co postavili lide za socialismu..Budes se divit az budes travit vecery v zemljance.. Ty jsi ale blbstajn,,nebudes ty melmuv klon?
11.11. | 11:45 jirka seliger
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Tady se hned pozná rudobolševická sebranka, závist, závist a zase jen závist!!!:-) Vy na to jenou chcípnete vy šmejd.i bolševický.