Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.6. 2014 21:12
Kauza Nagyová

Žaloba na Nečasovou: Za zneužití pravomocí jí hrozí tři roky vězení!

Zdroj: TV Nova

Olomoucké vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu na manželku expremiéra Petra Nečase (ODS) Janu Nagyovou v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Obžalobě čelí i bývalí šéfové rozvědky Ondrej Páleník a Milan Kovanda a jejich podřízený, zpravodajec Jan Pohůnek.

Olomoučtí žalobci podali žalobu na Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) za zneužití pravomoci. Vojenští zpravodajci totiž pro Nagyovou údajně sledovali Nečasovu tehdejší ženu Radku. Za zneužití pravomoci všem hrozí až tříleté vězení, případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 1.
 

V této části případu, který loni vedl k pádu Nečasovy vlády, Nagyová v roce 2012 podle žalobců zosnovala a usměrňovala sledování tehdejší Nečasovy manželky. Vojenské zpravodajství údajně zneužila k osobním zájmům.
 

Trojice zpravodajců obvinění od počátku odmítá, Nagyová se k němu doposud nevyjadřovala. Muži se hájí tím, že nešlo o sledování, ale obranu proti sledování, ke kterému nebylo zapotřebí povolení ministra obrany. Podle nich měli za úkol zjistit, zda Radku Nečasovou nesleduje někdo jiný. Objevily se prý informace, že premiérově rodině hrozí nebezpečí.
 

Podle informací ČTK má obžaloba zhruba 70 stran. Olomoučtí žalobci ji měli sepsanou a připravenou k odeslání již několik týdnů, čekali ale na rozhodnutí týkající se vyloučení kauzy Vojenského zpravodajství z celého spisu Nagyové. Ten zahrnuje i údajné vynášení informací z Bezpečnostní informační služby (BIS) a údajné uplácení trojice exposlanců ODS.
 

Zastupitelství nedávno kauzu vojenských zpravodajců vyloučilo k samostatnému projednání, proti čemuž podali advokáti obviněných stížnost. Nejvyšší státní zastupitelství ji ale zamítlo, a podání obžaloby tak už nic nebránilo.
 

TN.cz / ČTK / hmr

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.6. | 14:19 kundopal
5
zavrete carevnu tu hnusnou kobylu...skoda ze nekde nejsou k videni fotky z ...
6.6. | 15:14 topka55
1
Né ,že by si Nezasloužil napráskat,ale ještě za to platit?
27.3. | 21:15 Rudolf Kozák
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nehrozí jí vůbec nic, max. podmínka ! Ódeesácká mafie a naše politicky zkorumpovaná justice se o rozhoďnožku Tolji Nčase, která "dřela jako kůň," a její nynější manžílek ji za tu "dřinu" královsky platil prachama daňových polatníků, už náležitě postará, aby z toho vyšla ...
7.6. | 13:46 mirodar
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ted bych si pral,aby Nagy ve vezeni zjistila,ze s kamaradkou v posteli ji je lip nez z Petrem-chudak by dostal tenisovy loket
6.6. | 18:52 Tony
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdy přijde na řadu chlípný Nečas alias Kasanova.Ten o všem věděl a to nejhorší že byl premiér ČR kterou neoficiálně vedla Nagyna v poloze ležícího střelce.
6.6. | 18:40 maxfox
1
Náhlasit nevhodný komentář
Vše se zamete pod koberec,holt nepatří mezi obyčejné lidi.
6.6. | 17:10 Milan Brejcha
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ta by potřeboval trest jednou tolik a ještě by to bylo málo !!!
6.6. | 15:14 topka55
1
Náhlasit nevhodný komentář
Né ,že by si Nezasloužil napráskat,ale ještě za to platit?
6.6. | 15:07 Jaromír Pokorný
5
Náhlasit nevhodný komentář
Doufám, že nezůstane jen u ní, abonentů na kriminál je v bývalé vládě určitě dost!!
6.6. | 14:19 kundopal
5
Náhlasit nevhodný komentář
zavrete carevnu tu hnusnou kobylu...skoda ze nekde nejsou k videni fotky z loznice:) to je dokonala domina v latexu..jen si predstavit...jak bicuje petulu...jako v playgirls ta baba:)) ta carevna by mohla tocit pokracovani:) ty hajzle...bum ty hajzle bum ty hajzle bum hehehehehhehhehe