Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.4. 2010 08:22

Žánrové ceny Anděl: vítězství Květů, Žambošů i BraAgas

Ceny Anděl
Zdroj: Mediafax
Žánrové ceny Anděl 2009 znají své vítěze.

V pražském Kulturním centru Novodvorská proběhlo v pondělí večer slavnostní udílení žánrových cen Anděl.

Slavnostním večerem provázel moderátor Jaroslav Špulák a jedinou vystupující kapelou byla Johny Said The Number.

 

V kategorii Alternativní hudba si cenu odnesla formace Květy. "Z ocenění mám velkou radost. Už jednou jsme cenu Anděl vyhráli, ale tehdy jsme byli v kapele v jiném složení a to pouze ve dvou lidech. Tentokrát si cenu užije více členů skupiny," řekl agentuře Mediafax Martin E. Kyšperský, zpěvák kapely Květy.

 

Nejlepším interpretem v žánru Ska & Reggae se stala kapela Green Smatroll. "Tato cena je pro nás ohodnocením od lidí, kteří hudbě rozumí. Jsem velmi šťastný, protože jsem si do poslední chvíle myslel, že Anděla nezískáme. Doufám, že nás tato cena zase posune někam dál," uvedl pro agenturu Mediafax frontman kapely Green Smatroll Filip Kaňkovský. Skupina Green Smatroll se na české hudební scéně pohybuje osm let a během léta bude například vystupovat na hudebních festivalech – Benátská noc nebo Mighty Sounds. V žánru Jazz & Blues cenu získal Jaromír Honzák Quintet.

 

V sekci World Music si žánrovou cenu Anděl odnesla skupina BraAgas. "Získání ceny pro nás bylo veliké překvapení. Celou dobu jsme počítaly s tím, že si cenu odnese Ida Kelarová," uvedla pro Mediafax Alžběta Josefy, členka kapely BraAgas, která zároveň upřesnila, že během léta skupina hraje především v Německu na středověkých akcích.

 

"Rády bychom nasbíraly nějaké nové materiály a v budoucnu vydaly další desku. Také nás čeká účinkování na festivalu na Borneu a samozřejmě koncertování po České republice," upřesnila Josefy.


Folk ovládli Žamboši

 

Nejlepším interpretem v žánrové kategorii Folk & Country je skupina Žamboši. "Chtěl bych říci, že se tady s vámi cítím dobře a že folk vládne všem kategoriím," žertoval Jan Žamboch ze skupiny Žamboši, který zároveň poděkoval všem svým spolupracovníkům a manželce, která ho podle jeho slov v hudbě nejenom podporuje, ale i následuje.

 

V kategorii Hip-hop, která ještě v uplynulém roce byla sloučena spolu s R´n´b, si cenu odnesla formace BPM.

 

Další inovací letošního ročníku žánrových cen Anděl je kategorie Elektronická hudba, za kterou si cenu odnesl hudební projekt výtvarníka a hudebního producenta Daniela Špačka pod názvem Mythematica.

 

V kategorii Hard & Heavy byla oceněna formace Negative Face. "Jsme velmi rádi, že jsme cenu získali, protože konkurence je veliká a na naší desce jsme pracovali celé dva roky," upřesnil Martin Lipský, člen projektu Negative Face.

 

"Cítím se členem této formace a to nejen proto, že v ní mám tři vnuky. Také jsem se účastnil nahrávání desky," upřesnil herec Lubomír Lipský, který na desce namluvil čtyři dvojverší.

 

Výroční ceny Akademie populární hudby - Anděl 2009 budou vyhlášeny 17. dubna v pražské Incheba Aréně.

tn.cz / Mediafax
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?