Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2015 18:44
anketa Prezidentova obliba stoupá

Zemanovi důvěřuje o 10 procent více lidí než před měsícem!

Miloš Zeman
Zdroj: ČTK

Prezidentu Miloši Zemanovi důvěřuje o deset procent více lidí než před měsícem. Vyplývá to z výsledků šetření CVVM. Oproti loňskému prosinci si u lidí polepšila i vláda, Sněmovna i Senát.

Hlava státu Miloš Zeman si u lidí polepšil. Věří mu o téměř deset procent více lidí než v prosinci. Nyní se těší důvěře 44 procent respondentů.

 

"Prezidentovi častěji důvěřují respondenti starší 60 let, ekonomicky neaktivní, důchodci, lidé, kteří se politicky zařazují na levici a levý střed a příznivci ČSSD a KSČM," píše se v tiskové zprávě Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR.

 

Vývoj důvěry v prezidenta
Zdroj: CVVM

 

Polepšila si také vláda Bohuslava Sobotky, které důvěřuje bezmála polovina dotázaných.

 

Anketa

Jak byste ohodnotili celou vládu Bohuslava Sobotky?

Hlasovalo 8988 lidí.

 

"Vládě častěji důvěřovali zejména dotázaní s dobrou životní úrovní, řadoví zaměstnanci a nadprůměrné důvěře se vláda přirozeně těší také mezi přívrženci koaličních stran, naopak u potenciálních voličů pravice, ale i mezi příznivci KSČM je její podpora výrazně nižší," uvádí CVVM.

 

Tabulka - Důvěra obyvatel ústavním institucím

 

Důvěru Poslanecké sněmovně v průzkumu vyslovilo 37 procent lidí, Senátu 35. U obou komor tak došlo oproti prosincovému šetření k nárůstu, u Sněmovny o 8 procent, u Senátu o pět. "Senátu i Poslanecké sněmovně častěji důvěřují dotázaní s dobrou životní úrovní, ekonomicky aktivní a potenciální voliči ČSSD a ANO," hodnotí CVVM.

 

 

Lednového šetření Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR se mezi 12. až 19. lednem zúčastnil reprezentativní vzorek 1021 lidí starších 15 let.

TN.cz / hmr

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

30.1. | 16:27 edajosef
6
No vidíte a tak jste na něho nasazovali,jen tak dál Miloši
30.1. | 17:55 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-7
30.1. | 17:43 satanastatanas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, ...
4.2. | 18:34 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
BOzeno, opice neberte vazne! Ty nevi--zacotomaj!
3.2. | 13:22 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
2.2. | 09:06 Bozena Sediva, dovolte, abych Vás dámo trochu poopravil. Pokud píšete, kolik sprostoty a arogance se u NÁS vidí, pak máte v předposlední větě chybu. Jste občanem tohoto státu, tedy opice vychovaly podle Vašich slov i Vás. Pokud tedy neselektujete v první časti, vzdáváte se této ...
2.2. | 17:10 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
2.2. | 09:06 Bozena Sediva: Božka, to máš těžký, jediným cizím jazykem na LF je latina, takže studenti přicházejí se znalostmi cizích jazyků ze středních škol. Ale zase na druhou stranu, mají velkou výhodu v tom, že na těch středních školách už pokračujou v zdokonalování ze základních škol, kde ...
2.2. | 09:06 Bozena Sediva
1
Náhlasit nevhodný komentář
http://www.eduin.cz/clanky/studenti-hloupnou-doktori-se-nedomluvi-a-nevzdelanost-svetu-vladne/ Stydím se za český národ. Tolik sprostoty a arogance se hned tak jinde nevidí, než u nás. Hnupové a zase jen hnupové. Kdo vás vychoval? Opice?
1.2. | 22:05 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ted jsi nám to nandal kašpárku.....
31.1. | 20:14 satanastatanas
-1
Náhlasit nevhodný komentář
malem bych zapomel---.Tomaszato!
31.1. | 20:13 satanastatanas
-1
Náhlasit nevhodný komentář
HEle, semtamtuku, kdes shledal v mem textu neco sprosteho?? Koukni co tu plodis ty a pak exceluj!
31.1. | 19:21 satanastatanas
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Reypal--tak vas dva tady urcite nezastupuju. To si pis. At vis i ty-zacotomate..
31.1. | 18:39 reypal
3
Náhlasit nevhodný komentář
satane // máte v textu zásadní chybu.Tady nezastupujete slušné lidi.Blba by si jako svého zástupce těžko někdo opakovaně vybral.
31.1. | 12:34 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
30.1. | 23:22 satanastatanas Jojo, Vladik si poprve vrzne a to bude jeho konec. Prozatim zna pouze vejfuky jeho teplejch brachu..Smradek, ale teplicko.. Takhle píše samozvaný zástupce slušných lidí. Nemáme ti začít říkat Mirek Dušín? Vladík si možná poprvé vrzne, ale má se na co těšit. Tvůj ...