Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.3. 2014 17:22
Studená fronta

Už brzy se do Česka vrátí zima a chumelení! Napadne až 12 cm! Kolik u vás? MAPY

Sníh - počasí
Zdroj: ČHMÚ/ Mediafax
Témata:

Ačkoliv to vypadá, že už je jaro a teploty přes den šplhají vysoko přes 10 stupňů a v pátek bude dokonce až 19 stupňů, o víkendu se výrazně ochladí. Teplota spadne až o deset stupňů a vrátí se zpátky zima. V neděli by dokonce na některých místech mohlo napadnout až 12 centimetrů sněhu!

Jarnímu počasí odzvoní. Přijde totiž studená fronta, která dorazí do Česka v noci z pátku na sobotu. "Ochlazení bude razantnější hlavně na horách, kde bude během víkendu i sněžit," upozornil Jan Šrámek z Českého hydrometeorologického ústavu.
 

Podle předpovědních modelů ECMWF z anglického Readingu dokonce začne vydatně sněžit. V neděli může na některých místech, pokud by sníh neodtával, nasněžit až 12 centimetrů sněhu. "Sněhové vločky se v noci na neděli a v neděli ráno mohou objevit i v nížinách, přes nedělní den ale teploty budou v nižších polohách nad nulou, sníh by tak měl odtávat. Na horách ale bude mrznout a sníh by tam měl zůstat ležet," upřesnil Šrámek.
 

12

GALERIE: Sníh o víkendu 15. - 16. 3.

Zdroj: ČHMÚ

Předpokládaný nový sníh za sobotu 15. 3.

Hodnocení:


 

Předpověď počasí na tento týden podle ČHMÚ:
 

Středa
 

Přes den bude jasno až polojasno, ráno se ojediněle objeví mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší teploty 11 až 15 °C, v 1000 m na horách kolem 8 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 5 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, v Čechách zpočátku slabý proměnlivý do 4 m/s.
 

Čtvrtek
 

Bude jasno. Nejnižší noční teploty budou +1 až - 3 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Slabý východní až jihovýchodní 1 až 4 m/s.
 

Pátek
 

V pátek bude jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Slabý jihozápadní až západní vítr 1 až 4 m/s.
 


Sobota

 

První víkendový den bude zpočátku polojasno, od severozápadu oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Večer postupně proměnlivá oblačnost, místy přeháňky, v polohách nad 700 m sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Čerstvý západní, postupně až severozápadní vítr 5 až 10 m/s, místy v nárazech 15 až 20 m/s.
 

Neděle
 

V neděli bude oblačno až zataženo, zpočátku místy déšť, nad 400 m sněžení. Od jihozápadu postupně déšť na většině území a nad 1000 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 8 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 6 až 11 m/s, v nárazech 15 až 20 m/s.
 

Výhled počasí od pondělí do středy:
 

Bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky přechodně sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Epické video: Nadšený Arab skáče do sněhu po hlavě

Modelky vzaly Špindl útokem. V horách sněhu řádily jako malé holky
Při chřipce vsaďte na houby, česnek a bezinkovou šťávu!
Zrádné počasí: jak se oblékat, když je ráno zima a odpoledne horko?

tn.cz / hmr