Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2012 07:28

POZOR na ledovku! Příští týden bude 15 stupňů a sluníčko

Varování před ledovkou je platné pro celé území Česka. Na chodnících a silnicích se může objevit ledovka. Situace by se měla stabilizovat v pátečních dopoledních hodinách. Příští týden meteorologové slibují slunečno s teploty až k patnácti stupňům.

V pátek bude v České republice oblačno až polojasno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, které mohou být na území pod 400 m i dešťové. Na východě území může být zpočátku až zataženo, místy se srážkami, které budou většinou sněhové.

Reklama

 

Nejvyšší teploty vystoupají na 4 až 8 °C, v 1000 m na horách bude kolem 0 °C.

 

Předpověď počasí - grafika
Zdroj: Mediafax

 

Povane mírný západní až severozápadní vítr rychlostí 2 až 6 m/s.

 

Víkend s sebou přinese zataženou oblohu a četné dešťové přeháňky s teplotami pohybujícími se v rozmezí od 5 do 10 °C. V první polovině příštího týdne bude stale převážně polojasno. Příjemné teploty nad 10 stupňů a sluníčko očekáváme už od středy do neděle příštího týdne.
 
 


 

V pondělí bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Noční teploty +1 až -3 °C. Denní teploty 5 až 9 °C. Severní vítr 2 až 6 m/s.
 

"V úterý bude převážně polojasno. Noční teploty +4 až 0 °C. Denní teploty 11 až 15 °C. Severní vítr 2 až 5 m/s," řekla tn.cz meteoroložka Dagmar Honsová.
 

Od středy do neděle bude převládat jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Noční teploty +4 až -1 °C. Denní teploty 9 až 15 °C.
 

"V pondělí a úterý bude oblačnosti přechodně více, místy s deštěm, postupně bude opět polojasno. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 8 až 13 °C," dodala Honsová.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Období 11. - 20. 3. 2012
Oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo přeháňkami, v první polovině období od středních poloh sněhové, postupně sněžení jen v horských oblastech. Ve druhé polovině období částečné ubývání oblačnosti i srážek. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 2 až -6 ° C. Denní teploty 2 až 6 °C, koncem období kolem 8 °C.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

Období 21. - 31. 3. 2012
Oblačno až polojasno, občas déšť nebo přeháňky, v horských oblastech přechodně sněhové. Ke konci období přibývání oblačnosti a srážky četnější. Ranní teploty 4 až -2 °C. Denní teploty 5 až 12 °C.
 

Období očekáváme jako celek teplotně průměrné (průměrná březnová  teplota vzduchu v ČR 2,5 °C).
 

Období očekáváme srážkově nadprůměrné (průměrný březnový srážkový úhrn v ČR 40 mm).
 

Období očekáváme z pohledu délky slunečního svitu: podprůměrné (průměrná délka slunečního svitu 113 hodin).
 

 

fim TN.cz
Reklama