Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.8. 2014 08:54
Násilí na dětech

Znásilněných dětí v Česku přibývá! Otřesný případ řeší v Boleticích

Zdroj: TV Nova

V Česku letos výrazně stoupl počet případů znásilněných dětí. Loni bylo v průměru během jednoho měsíce znásilněno přibližně devět dětí, letos je to patnáct. Otřesným příkladem je případ z Boletic.

Jedna z nejhorších situací je v Ústeckém kraji. Tam bylo od začátku roku prokazatelně znásilněno 17 dětí. Policisté však vyšetřují další desítky možných znásilnění, kterých se měl dopustit jediný pachatel. Násilníci své oběti hledají nejčastěji na internetu.

 

Jeden takový otřesný případ se nyní prošetřuje ve výchovném ústavu v Boleticích na Děčínsku. Jako první jsme vám o něm říkali - krajští kriminalisté teď obvinili dva mladistvé chovance ústavu ze znásilnění jejich spolubydlícího. Chlapce několik hodin bili, ponižovali a nakonec znásilnili.

 

"To jednání, které mělo průběh asi po dobu dvě hodiny se zúčastnili i někteří další pachatelé," sdělil TV Nova Jan Jakovec z Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem. Tím to pro chlapce neskončilo. Jeho trýznitelé ho nakonec pomočili. Pak pokračovali ve sledování televize, jakoby se nic nestalo.                

 

 

Krajský zástupce dnes exkluzivně pro TV NOVA připustil, že případ bude pravděpodobně ještě rozšířen o další obvinění chovanců ústavu. Předchozí šikany mladíka se totiž dopouštěla několikačlenná skupina. Případ měl už dohru pro dva vychovatele. Přišli o práci, protože své svěřence špatně hlídali.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dívku (†7) znásilnili a pověsili na strom! Vesničané se pomstili

Horší než tyranosaurus: Herec z Jurského parku rok znásilňoval třináctiletou dívku

pet TN.cz