Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2014
zasekl se v hospodě

Ztracený dělník z dálnice je na světě. Popíjel s kamarádem v Humpolci

Dělník na silnici+
Zdroj: isifa.com

Sedmapadesátiletý slovenský dělník, který se ztratil při práci na dálnici D1 na Benešovsku, byl nalezen v Humpolci na Pelhřimovsku. Potkal tam kamaráda, s nímž několik dní popíjel. Muž je v pořádku.

O tom, že po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání, prý nevěděl, sdělila dnes ČTK mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

 

Muže pohřešovali kolegové ze stavby. V sobotu ráno odjel spolu s dalšími dělníky z ubytovny v obci Brunka nedaleko Humpolce na pracoviště na 70. kilometru dálnice ve směru na Prahu. Dostal za úkol vyčistit přístupovou cestu k D1, proto se od ostatních oddělil. Odešel ale neznámo kam a už se nevrátil. Když ho kolegové nenašli ani v neděli, obrátili se na policii, která po něm od pondělí pátrala.

 

 

Podle Stulíkové policisté muže našli ve čtvrtek odpoledne při náhodné kontrole na ulici. Pohřešovaný uvedl, že hned v sobotu odjel do Humpolce, kde potkal kamaráda. Společně pak několik dnů popíjeli po různých podnicích. "Muž nebyl nijak zraněn, nebylo ani prokázáno, že by spáchal nějakou trestnou činnost. Jak uvedl, chystá se co nejdříve odjet zpět na Slovensko," dodala mluvčí.

tn.cz / ČTK