Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2012 11:53

Autobus vjel do stáda krav! Řidič je vážně zraněný

Nehoda autobusu se stala na jihu Čech. Autobus tu vjel do stáda krav. Cestující i řidič utrpěli zranění!

Autobus se srazil v sobotu večer na jihu Čech u Velešína se stádem krav. Řidič autobusu utrpěl těžké zranění, tři pasažéři se zranili lehce. informoval.agenturu Mediafax mluvčí policie Jiří Matzner.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bouračka dvou aut na Žatecku. Zraněné museli převézt do nemocnice

 

"Nehoda se stala kolem 21.15 hodin na trase Kamenný Újezd - Velešin u odbočky na Milikovice," uvedl Matzner. Autobusem cestovalo 52 pasažérů, kteří se vraceli z lyžařského zájezdu v Rakousku.

 

„Autobus patří cestovní kanceláři z Mělnicka. Řidič zahlédl za zatáčkou stádo krav a už nestačil vozidlo ubrzdit. Nehodu nepřežilo osm krav," dodal Matzner s tím, že deváté zvíře nechal veterinář usmrtit.


 

"Na místo dorazil autobus hasičů, který odvezl všechny cestující na hasičskou stanici do Českých Budějovic, kde se o ně postaráme až do příjezdu náhradního autobusu, který vypraví přepravce. Pasažéři mají k dispozici i psychologa," uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

 

Podle slov mluvčí utrpěl těžké zranění druhý řidič, který v okamžiku nehody neřídil, ale byl v místě určeném pro odpočinek řidičů. Právě tato část autobusu byla po srážce se stádem nejvíce poničená.
 

Policie už zná majitele uprchlých krav


Policisté z jihu Čech již zjistili zemědělské družstvo, jež je majitelem stáda devíti krav, které v sobotu večer utekly na silnici poblíž Velešína a způsobily srážku s autobusem.
 

"Nehodu vyšetřuje policie jako podezření z trestného činu obecného ohrožení, neboť zatím nezjištěný pachatel pravděpodobně nedostatečným způsobem zajistil ohrazení kravína, ze kterého posléze krávy utekly. Při nehodě byla způsobena škoda ve výši zhruba 800 000 korun na autobuse a zhruba 200 000 korun na uhynulém dobytku," řekl mluvčí Matzner.
 


 

 

klab tn.cz / Mediafax