Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 5. 2014
Vážná nehoda

Chodec má po srážce s autem poraněný mozek! Život mu zachránil lékař, který procházel kolem

Vrtulník letecké záchranky startuje ke zraněnému dítěti
Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje
Ilustrační foto
Témata:

Obrovské štěstí v neštěstí měl chodec, kterého v Opavě srazilo auto. Kolem totiž zrovna náhodou procházel lékař v civilu, který mu ihned poskytl první pomoc. Pro muže pak přiletěl vrtulník, který ho v kritickém stavu transportoval do nemocnice.

Krátce před polednem oznámili svědci nehody na linku záchranky, že v Pekařské ulici v Opavě došlo k vážné nehodě, při které se vážně zranil chodec.

 

"První záchranáři dorazili k nehodě během čtyř minut od nahlášení. Na místě události poskytoval před příjezdem záchranářů první pomoc náhodně přítomný lékař v civilu. Chodec, jehož totožnost zatím záchranáři neznají, byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Jeho stav svědčil pro poranění hlavy a mozku," uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

 

 

Lékař musel muže zaintubovat a připojit ho k umělé plicní ventilaci, sám totiž nebyl schopen dýchat. Ve vakuové matraci pak muž putoval sanitkou na heliport místní nemocnice, kam pro něj přiletěl vrtulník. "Odtud jej transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," dodal mluvčí.

 

TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme