Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 9. 2011

Dálnice D11 bude hotová PŘÍŠTÍ ROK, slíbil ministr!

Díky navýšení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o čtyři miliardy korun, které na svém minulém zasedání schválila vláda, bude v příštím roce dokončena dálnice D11. Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) to uvedl v pondělí po jednání s prezidentem Václavem Klausem.

"Díky navýšení rozpočtu SFDI o čtyři miliardy dojde k dokončení některých staveb, na něž v minulosti chyběly peníze," řekl Dobeš.

 

Podle jeho slov se tak Hradec Králové po 17 letech v průběhu příštího roku dočká dostavby dálnice D11.

 

"Musíme ale pracovat ve tříletém výhledu, a pokud jsou snížené finanční prostředky, tak razantní změny v rozpočtu nebudou," odpověděl Dobeš na otázku, co pro rezort znamená navýšení rozpočtu.

 

Ministerstvu pro rok 2013 stále chybí 5,5 miliardy korun. Podle ministra Dobeše je ale pozitivní, že ty zásadní stavby, které byly naplánované, budeme schopni ufinancovat. "A to je dobrá zpráva. To co bude v rozpočtovém výhledu na rok 2013 až 2014, to je o další debatě," uzavřel.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KILOMETROVÉ KOLONY NA D11! Omezení dopravy potrvá několik týdnů!

 

Debaty o rozpočtu rezortu dopravy a Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) vláda uzavřela na svém posledním jednání. SFDI si nad rámec původních návrhů přilepší o čtyři miliardy korun a bude bez evropských dotací hospodařit nejméně s 41 miliardami korun.

 

Ministerstvo dopravy může v příštím roce počítat se 137 miliardami korun, což je o 10 miliard korun více proti letošnímu roku.

tn.cz / Mediafax