Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.5. 2014 19:24
Tři zranění

DĚSIVÁ NEHODA: Řidička v Karviné přejela tři malé děti na přechodu! Učitelka se zhroutila

Přechod pro chodce
Zdroj: Thinkstockphotos
ilustrační foto
Témata:

K vážné nehodě vyjížděli záchranáři v úterý před polednem v Karviné. Na přechodu pro chodce tam řidička osobáku srazila tři malé školáky, kteří šli se svou učitelkou. Vyučující se po nehodě psychicky zhroutila.

K neštěstí došlo kolem poledne. Okolo nehody náhodou procházel dobrovolný hasič Antonín Byrtus se svými dvěma spolužáky. Chlapci v Karviné studují na střední škole obor Technik požární ochrany, který je defakto připraví na to, stát se profesionálními hasiči. Ani jeden z nich nezaváhal a dětem okamžitě přispěchali na pomoc.

 

"Začali jsme dětem hned pomáhat. Mezitím jsem ještě zavolal na záchranku, která sem poslala tři posádky. Na místo pak dorazilo ještě několik policejních hlídek a jednotka karvinských hasičů. Jsem rád, že jsme se spolužáky mohli dětem pomoci," řekl TN.cz  Byrtus s tím, že u nehody musel s kamarády improvizovat.

 

"Lékárničku mi totiž poskytla řidička, která děti srazila. Uvnitř ale nebylo žádné sterilní krytí. Musel jsem proto z obvazu nastříhat kostky na krytí, kterými jsme pak zastavili krvácení, chlapce si pak převzali do své péče záchranáři," doplnil Byrtus.

 

"Po tři čtvrtě na dvanáct přijali operátoři ZZS informaci o střetu osobního automobilu s několika dětmi na přechodu pro chodce na ulici Havířská. Pomoci ihned vyjely dva týmy záchranářů z karvinského stanoviště ZZS. Ošetřit bylo nutno tři děti, všechny byly naštěstí při vědomí a mimo bezprostřední ohrožení života. Se záchranáři komunikovaly," uvedl mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

 

 

Chlapeček (6) skončil v nemocnici se středně těžkým zraněním hlavy. Obdobně na tom byla holčička (6), která si navíc při nehodě zranila nohu. Další dívka pak byla zraněná v obličeji a podle lékaře navíc utrpěla poranění ruky.

 

 

"Dětem byla na místě poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a poté je sanitky transportovaly do nemocnice v Karviné, kde byly předány na dětské ambulanci a jednotce intenzivní péče. Ošetřit bylo nutno také třiačtyřicetiletou učitelku, jež děti v době incidentu doprovázela. Neutrpěla fyzické poranění, ale jevila známky akutní stresové reakce na prožitou událost," doplnil mluvčí.

 

O učitelku se postarala psycholožka záchranné služby. Nakonec se ji podařilo uklidnit natolik, že nemusela do nemocnice.

 

"Po silnici jela dvě vozidla, děti z mateřské školy přecházely po vyznačeném přechodu pro chodce. Vozidlo v pravém jízdním pruhu zastavilo, vozidlo v levém jízdním pruhu ale děti srazilo," sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

 

"Okolo poledne k nám záchranáři přivezli tři děti. Jedno jsme po ošetření propustili domů, další dvě děti leží na dětské jednotce intenzivní péče. Jedno z nich má lehká zranění, druhé z dětí je zraněno středně těžce," řekla TN.cz mluvčí karvinské nemocnice s poliklinikou Radmila Fleischerová.

 

Vůz řídila žena (37), ta teď bude mít policistům co vysvětlovat. Podle svědka kolize k přechodu mířila poměrně rychle, středně těžce zraněný klučina podle něj po střetu letěl více než 2 metry vzduchem. Příčinou nehody a jejími okolnostmi se i nadále zabývá policie.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Těžká bouračka Filipa Renče: Z kola ho sestřelila dodávka!

Video přímo z nehody: V těchto plamenech umíral Paul Walker z Rychle a zběsile

TN.cz
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?