Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.2. 2013 08:23
Řidiče čeká zdržení

Dopravní KOLAPS v Liberci: R35 na Prahu je uzavřená

Dopravní situace na zasněžených silnicích - 2
Zdroj: Mediafax

Rychlostní silnici 35 v Liberci ve směru na Prahu zablokovala dnes ráno nehoda. Nikdo nebyl zraněn, oba pruhy ve směru na Prahu jsou ale uzavřené a policie odklání dopravu. Řidiči tam musí počítat se zdržením.

Nehoda se stala u nájezdu ze silnice 14 od Jablonce. "Nedaleko Baumaxu se střetla dvě osobní auta, nehoda je bez zranění, kvůli vyšetřování jsou ale uzavřeny oba pruhy," řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Čtyřproudá silnice je hlavní dopravní tepnou ve městě, po níž denně projede až 25 000 automobilů. Kdy bude opět plně průjezdná, není zatím jasné.

 

Jinak jsou v Libereckém kraji všechny silnice průjezdné a sjízdné a žádné další nehody hlášeny nejsou. Hlavní tahy jsou většinou holé a vlhké. Silničáři ale doporučují jezdit opatrně. V kraji se objevují mlhy, teploty se pohybují od jednoho do čtyř stupňů pod nulou a vozovky hlavně na mostech mohou namrzat.

 

V Libereckém kraji je většinou oblačno až zataženo a hůř se dýchá. Nejhorší je situace v České Lípě, kde v noci koncentrace polétavého prachu překročila 100 mikrogramů na metr krychlový, teď už se ale situace zlepšuje a vzduch je vyhovující.

 

 

Dobrá není ani situace v Jablonci a Liberci, kde čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu stejně jako v České Lípě překročily povolený limit 50 mikrogramů na metr krychlový. V Liberci roste v ovzduší i koncentrace oxidu dusíku.

tn.cz / ČTK / kos