Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.9. 2012 13:06
dopravní nehoda

Kamion dostal smyk a zablokoval silnici

Nehoda kamionu
Zdroj: TV Nova
(ilustrační foto)

Kamion Scania dostal smyk na mokré vozovce a sjel do příkopu. Silnici zcela na několik hodin zablokoval. Spolujezdkyně z auta byla se zraněními převezena do nemocnice.

Silnice II/379 vedoucí z Blanska přes Lipůvku na Brno zůstala v sobotu dopoledne zablokovaná kvůli havárii kamionu. Agentuře Mediafax to řekla policejní mluvčí Iva Šebková.


Havárie se stala kolem půl jedenácté dopoledne. Kamion značky Scania jel ve směru od Šebrova do Blanska, na mokré vozovce dostal v pravotočivé zatáčce smyk a skončil v příkopu v blízkosti řeky Svitavy. Při havárii byla zraněna sedmnáctiletá spolujezdkyně, jednadvacetiletý řidiči při havárii zraněn nebyl. Policisté také nezjistili, že by řidič byl pod vlivem alkoholu.

 


"Z nákladního auta po havárii unikala nafta, na místo nehody byli tedy přizváni také pracovníci odboru životního prostředí. Po dobu vyproštění kamionu zůstala silnice zcela neprůjezdná. Řidiči jedoucí od Blanska do Brna a stejně tak v opačném směru museli využívat objízdné trasy vedoucí přes městskou část Blanska, přes Olešnou," doplnila Šebková.
 

tn.cz / muf
Reklama