Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2012 13:06
Nehoda MHD v dopravní špičce

Na Barrandově se srazila tramvaj s autobusem. Na místě 12 zraněných

Ranní dopravní špičku zkomplikovala srážka tramvaje s autobusem. Lékaři na místě ošetřili dvanáct zraněných. Na několik hodin byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Nehoda se stala na chráněném přejezdu na křížení ulic Štěpařská a Werichova krátce po půl osmé ráno. Nehodu potvrdila mluvčí dopravního podniku Tereza Krásenská. Provoz tramvají na trati byl obnoven krátce před jednou hodinou odpoledne.

 

15

Srážka tramvaje s autobusem

Zdroj: Mediafax

Srážka tramvaje s autobusem na Barrandově - 2

Hodnocení:

 

Autobus pražské MHD číslo 230 se srazil s tramvají číslo 14.

 

"Na místo nehody vyjelo pět sanitek," uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová s tím, že lékaři ošetřují větší počet zraněných. Později upřesnila, že na místě bylo 12 lehce zraněných. Záchranka je rozvezla do pražských nemocnic. Podle informací policie byli všichni zranění z linkového autobusu, byly mezi nimi i děti.  

 

 

Na místo vyjelo několik posádek záchranné služby společně s jednotkama hasičů. Na místo byl přivolán i speciální kontejner, používaný při hromadných nehodách a velkých neštěstích, jeho použití však nakonec nebylo nutné.

 

Pří srážce tramvaj vykolejila a dopravní podnik předpokládá, že odstranění nehody bude trvat déle než dvacet minut. Linky číslo 12, 14, 20 jsou ukončeny ve smyčce Hlubočepy. Linka 6 je ukončena už ve Smíchovském nádraží. Byla zavedena náhradní doprava.

 

Nehoda zkomplikovala dopravu i na Barrandovském mostě. Tvoří se zácpy v obou směrech.

 

Už ráno byl kvůli nehodě kamionu uzavřený na několik desítek minut Cholupický tunel na pražském okruhu. Nehoda se obešla bez zranění.

 

 

Nehoda se stala v tubusu ve směru na Plzeň. Na pražském okruhu se po ránu vytvořila kolona.

 

Přesné příčiny nehody vyšetřují specialisté dopravního podniku společně s Drážní inspekcí a policií.

tn.cz / mediafax / muf
Reklama