Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 3. 2014
grafika Modernizace dálnice

Na D1 odstartuje další motoristické peklo! Jak se bude od pondělí jezdit? PŘEHLEDNÁ GRAFIKA

Oprava dálnice
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Řidiči, kteří od pondělí budou jezdit po dálnici D1, by se měli obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. Bude totiž pokračovat modernizace nejvytíženější české silnice a s tím jsou spojeny dopraní uzavírky a omezení. Podívejte se, jak se bude po D1 od pondělí jezdit, v přehledné grafice.

Modernizace dálnice D1 po zimní přestávce znovu odstartuje v pondělí. "Zhotovitelé na úsecích 09 (od exitu 66 Loket do exitu 75 Hořice) a 14 (od exitu 104 Větrný Jeníkov do exitu 112 Jihlava) začnou se stavbou pevných provizorních svodidel.
 

Provoz bude ve směru na Prahu veden v jednom jízdním pruhu. V pátek 28. března pak budou stejné práce zahájeny na úseku 05, přičemž v neděli 30. 3. budou přípravné práce přerušeny. Nedojde k situaci, kdy by se jezdilo v neděli na Prahu jedním pruhem," upřesňuje ŘSD.
 

Od 30. března . bude provoz na jedné polovině dálnice veden v režimu 2+2 jízdní pruhy. Každý z nich bude výrazně užší než je standard, což si vyžádá výraznou obezřetnost všech řidičů na dálnici D1. Levý bude mít 2,5 metru a pravý 3,15.
 

Jak budeme jezdit po dálnici D1

 

Na uvedených úsecích bude instalována dopravní značka, která upozorňuje na střídavou jízdu v zúžených jízdních pruzích. "V místě, kde bude tato značka osazená, bude nutné dodržovat střídavou jízdu tak, aby se minimalizovala situace, kdy pojedou dvě vozidla vedle sebe," vysvětluje generální ředitel ŘSD Jiří Mayer.
 

Značka - střídavá jízda
Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

 

V rámci přípravných prací dojde v levém pásu, tedy ve směru na Prahu, postupně k uzavírce zpevněné krajnice a pravého jízdního pruhu (z důvodu aplikace vodorovného dopravního značení) a následně k uzavírce levého a části pravého jízdního pruhu – provoz bude veden po zpevněné krajnici (výstavba dočasných svodidel). V samotné etapě 3 (výměna povrchu v pravém pásu) bude provoz veden v levém pásu v režimu 2+2 jízdní pruhy.
 


 

Provoz na jedné polovině dálnice v zúžených jízdních pruzích bude na úsecích modernizované dálnice D1 až do ukončení letošní stavební sezóny.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Video jak z pornofilmu: Klidně čůrej, beztak tady nikdo nejezdí...

Jiřina Bouralová dostala pod stromeček parádní bourák. Koukněte, v čem bude řádit na silnici

tn.cz / hmr