Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2012 08:21

Na Liberecku selhaly vlaku brzdy, projel tři zastávky

Neovladatelný motorový vlak projel ve čtvrtek dopoledne bez zastavení třemi stanicemi na trati Harrachov - Liberec. Podle informací TV Nova soupravě pravděpodobně selhaly brzdy ve strmém klesání.

Motorová souprava se stala neovladatelnou za stanicí Kořenov. Vlak přestal brzdit v úseku, který je se sklonem 57 promile nejstrmějším v Česku, pak souprava začala samovolně zrychlovat. Vlak projel stanicemi až osmdesátikilometrovou rychlostí, zastavit se ho podařilo až u Tanvaldu. Nikdo se při události nezranil.


ČTĚTE TAKÉ:

Dva muži zemřeli pod koly vlaků. Mohlo jít o sebevraždy

 

Případ už převzala Drážní inspekce. "V tento okamžik nemůžeme vyloučit ani technickou závadu, ale může to být také špatný stav trati. Teoreticky by se mohlo jednat i o špatnou obsluhu brzd, ze strany strojvedoucího vlaku," uvedl Jan Kučera z Drážní inspekce s tím, že vyšetřování je teprve na začátku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zázrak! Muž v Českém Těšíně přežil srážku s vlakem

 

Inspekce bude zkoumat záznamy černé skříňky, kde jsou zaevidovány všechny zásahy strojvůdce i chování stroje. Vůz už byl odeslán na expertizy, které mohou trvat 60 dní.

 

"Každopádně se budeme zabývat činností strojvedoucího, jak reagoval, když zjistil, že vlak nebrzdí. Budeme se samozřejmě dívat, jak byl vlak udržován, v jakém stavu byla trať," dodal Kučera.

tn.cz/mediafax//lp