Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.9. 2012 13:58
galerie Nehoda u Štěchovic

Mercedes přerazil strom: Zemřela řidička (†18) i spolujezdec

Zdroj: Televizní noviny

Dívka předjížděla na rovné silnici vůz kamarádů a skončila v lese. Nabouraný strom ke všemu spadl na auto.

Po nárazu mercedesu do stromu zahynuli v neděli v noci u Štěchovic na Praze-západ 18letá řidička a její 21letý spolujezdec. Strom spadl na auto a přes silnici, kde do něj najel další vůz, zjistila na místě agentura Mediafax.

 

Tragická nehoda se stala před 22. hodinou za Štěchovicemi ve směru jízdy na Davli a Prahu. Mercedes na rovném úseku předjížděl a vlétl do stromu po levé straně silnice. Náraz byl tak silný, že strom spadl přes auto na silnici, kde do něj narazil terénní automobil. Jeho řidič nestačil navíc dobrzdit a naboural ještě do dalšího vozu, který zastavil u nehody.


ČTĚTE TAKÉ:

Fabia nabourala do stojícího kamionu, řidič (†30) byl na místě mrtvý

 

"Řidičce ani jejímu spolujezdci už záchranáři nemohli pomoci," potvrdil Mediafaxu policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Mercedes byl zcela zdemolovaný, navíc přes něj ležel strom. Posádku složitě vyprošťovali hasiči. Záchranáři přivolali na pomoc i vrtulník. Marně. Lékař u obou mladých lidí konstatoval smrt. Ve dvou dalších havarovaných autech se nikomu nic nestalo, posádky však utrpěly šok. S oběťmi nehody se dobře znaly.

 

"Byli to mí kamarádi. Volali mi chvíli předtím, že píchli a museli měnit kolo," vyprávěl řidič auta, které u nehody zastavilo. "Pak nás dojeli a začali mě předjíždět. Najednou se jim auto jakoby zavlnilo a zmizelo v lese," dodal s tím, že mladík možná špatně kolo připevnil, nebo ho měl podhuštěné. "Hned jsem tam běžel, ale nešlo se k nim vůbec dostat," dodal v silném šoku.

 

Galerie z nehody

15

Nehoda u Štěchovic

Zdroj: Mediafax

Nehoda u Štěchovic - 5

Hodnocení:

 

Okolnosti tragické havárie vyšetřují dopravní policisté společně s kriminalisty. Silnice mezi Davlí a Štěchovicemi byla na hodiny uzavřena.

Mediafax