Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.9. 2011 21:14

SLÁVA! Nadměrný náklad už NEBLOKUJE silnici R10!

Nehoda cisterny - 3
Zdroj: TV Nova
Nehoda cisterny

Od středečního rána blokoval silnici R10 na 12. kilometru obří kotel, který uvízl před mýtnou bránou a následným mostkem. V místě se tvořily mnohakilometrové kolony. Nyní už se nákla rozjel směrem na Mělník.

Kotel se firmě pomocí válečkové dráhy a jeřábů podařilo podtáhnout jak pod mýtnou bránou, tak i pod následujícím mostem. "Po 15. hodině by měl být náklad zpět na korbě, pak policie uvolní oba jízdní pruhy směrem z Prahy a doprava se vrátí k normálu," policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Náklad by pak měl pokračovat již bez problému přes Starou Boleslav do Mělníka, odkud jej po řekách a moři dopraví do Srbska.

Reklama

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

ČTĚTE TAKÉ:

OBŘÍ NÁKLAD se nevešel pod mýtnou bránu! ZABLOKOVAL R10!

 

Přeprava obřího kotle, měřícího i s tahačem 50 metrů a vážícího 200 tun, ztroskotala na mýtné bráně u Staré Boleslavi. Přes sedm metrů vysoký náklad se po ni nevešel a uvízl tak na 12. kilometru směrem z Prahy.

 

Firma, která přepravu zajišťuje, měla původně před branou kotel přeložit na nižší podvozek, nezajistila ale dostatečně výkonné jeřáby. Firma nyní bude čelit správnímu řízení. Poté, co se náklad zasekl ve středu ráno poprvé, totiž dostala od ministerstva dopravy výjimku až do čtvrtečního rána.

 

"Náklad ale silnici stále blokuje, firma se tak dopustila trestního deliktu a ve správním řízení jí tak bude hrozit až půl milionová pokuta," uvedl mluvčí ministerstva Martin Novák s tím, že silnice by měla být plně průjezdná kolem čtvrtečního poledne. 

TN.cz
Reklama