Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 7. 2013
RISKOVAL ŽIVOT

Po dálnici se proháněl skateboardista! Nahlásil ho překvapený řidič

Skateboardista na dálnici
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto.

Řidiči, kteří dnes ráno jeli po dálnici D1 směrem na Prahu, nejspíš nevěřili vlastním očím. V jednom pruhu se totiž podle všeho proháněl mladík na skateboardu! A patrně si vůbec neuvědomoval, že riskuje svůj život.

Strážníci v Brně kolem deváté hodiny ráno přijali telefonát se vskutku neobvyklým obsahem. Řidič, který právě projížděl 192. kilometrem dálnice D1 ve směru na Prahu, jim totiž oznámil, že zrovna předjel mladíka jedoucího stejným směrem.
 


Na tom by samozřejmě nebylo nic neobvyklého, kdyby ovšem mladý odvážlivec nevyužil k dopravě desku s kolečky. A protože brněnští strážníci měli obavy, že by kuriózní případ mohl mít tragický závěr, obrátili se na kolegy ze státní policie. Ti vzápětí vyslali dálniční hlídku, aby situaci co nejrychleji prověřila.


"Podle dodatečných informací od státních kolegů se v době jejich příjezdu mladík v uvedených místech opravdu pohyboval, byl však už v bezpečí na trávě za svodidly. Policisté ho proto důrazně varovali, že na dálnici vstupovat nesmí a upozornili ho na možná nebezpečí," uvedl mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem.

tn.cz / zdg