Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2011 18:07

Prahu čeká LETNÍ KOLAPS! Bude se opravovat Nuselský most

Pražany čeká v létě množství uzavírek. Opravovat se začne Nuselský most, dopravní komplikace může způsobit také oprava povrchu frekventované Sokolské ulice, která je součástí magistrály. Rekonstruovat se bude rovněž několik tramvajových tratí. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytl pražský magistrát.

V neděli 3. července bude zahájena oprava Nuselského mostu. Praha už rozhodla, že jí provede sdružení firem Eurovia, Dálniční stavby Praha a Prominecon Group. Technická správa komunikací rekonstrukci dlouhodobě plánuje, letos jí město v rozpočtu na tyto účely schválilo 35 milionů korun.

 

Grafika: NUSELSKÝ MOST
Zdroj: Mediafax

 

Na mostě je nutné opravit spáry, kterými v prosinci do mostu natekla voda z tajícího sněhu a zastavila na několik hodin provoz metra. Most je jednou z klíčových staveb pražského dopravního systému a není možné jej zcela uzavřít. Během prací bude zachován provoz metra i automobilová doprava. Pro oba směry by měly být zachovány vždy dva jízdní pruhy ze tří. Součástí má být i oprava povrchu vozovky v ulici 5. května.

 

PSALI JSME:

TOTÁLNÍ KOLAPS DOPRAVY! V létě se chystá oprava Nuselského mostu

 

Kromě toho se na začátku července začne opravovat vodovod a kanalizace v ulici Na Slupi, pracovat se bude rovněž na mimoúrovňových křižovatkách pražského okruhu s Chlumeckou ulicí a s dálnicí D11. Po celý červenec se bude rekonstruovat vodovodní potrubí také ve frekventované Resslově ulici, výstavba kanalizace pak zkomplikuje provoz ve Vídeňské ulici v úseku mezi ulicemi U Rakovky a Pod Javory.

 

V srpnu se pak bude opravovat povrch vozovky na magistrále v Sokolské ulici mezi ulicemi Žitná a Ječná. Oprava čeká také vytíženou Poděbradskou ulici v úseku Hloubětínská - Slévačská.
Rekonstruovat se budou rovněž tramvajové tratě na Masarykově nábřeží a dále na Smetanově nábřeží a v Křižovnické ulici. V návaznosti na opravu v Křižovnické se chystá rovněž obnova kanalizace v Chotkově ulici, na Čechově mostě a Dvořákově nábřeží. Oprava je plánována také pro tramvajovou estakádu přes Komořanskou ulici.

 

V letních měsících budou pokračovat také některé dlouhodobé uzavírky, například v souvislosti s výstavbou prodloužení metra A z Dejvické do Motola nebo kvůli budování tunelového komplexu Blanka.

 

Štěrboholská radiála 8.6. - 31.8. zkapacitnění komunikace
Na Slupi, Vyšehradská 1.7. - 31.8. oprava vodovodu a kanalizace
Modřany, Komořany 1.7. - 22.10. rekonstrukce tramvajové trati
Vídeňská v úseku U Rakovky - Pod Javory 1.7. - 31.8. výstavba kanalizace
Resslova v úseku Karlovo náměstí - Jiráskovo náměstí 2.7. - 31.7. oprava vodovodu a kanalizace
Nuselský most 3.7. - 31.8. oprava dilatací mostu
Smetanovo nábřeží, Křižovnická 3.7. - 31.8. rekonstrukce tramvajové trati
Chotkova, Čechův most, Dvořákovo nábřeží bude koordinováno s akcí na Smetanově nábřeží a v Křižovnické oprava kanalizace
východní spojka R1 - mimoúrovňová křižovatka s D11 a Chlumeckou 3.7. - 28.8. výměna dilatací mostu
Sokolská v úseku Žitná - Ječná 1.8. - 31.8. oprava povrchu ulice
Poděbradská v úseku Hloubětínská - Slévačská 1.8. - 31.8. oprava komunikace

 Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy

tn.cz / ČTK
Reklama