Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.12. 2013 14:23
Doprava

Řidiči, pozor! Nehoda nákladního auta omezila provoz v tunelu na D8

Doprava zcela stála
Zdroj: Mediafax

Nehoda nákladního auta zkomplikovala dopravu na dálnici D8 u Petrovic na Ústecku. Auto poškodilo část tunelu Panenská a ve směru z Německa na Prahu musel být pro dopravu uzavřen. Od 13:30 se v úseku Krásný Les - Řehlovice změnilo dopravní značení, a provoz v obou směrech je sveden do pravého tubusu.

"Tunel posoudil statik, potřebuje opravu, a levá část proto zůstane do odvolání uzavřená," řekla ČTK severočeská policejní mluvčí Alena Bartošová. Řidiči s nadměrnými náklady musí podle ní jezdit v obou směrech mimo tunel po objízdné trase přes Petrovice, Tisou a Libouchec.

 

Havárie nákladního automobilu se na 86. kilometru dálnice stala v noci kolem 03:30. "Šlo o nadměrný náklad, vůz převážel nákladní auta," doplnila policejní mluvčí. Řidič podle ní vyvázl z nehody bez zranění, alkohol u něj zkouška neprokázala. "Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 1,1 milionu korun," dodala.

 

 

Vůz poškodil zařízení tunelu a na místo musel vyjet tunelový technik, aby posoudil míru poškození a vyhodnotil bezpečnostní rizika pro provoz. Rozhodl, že tunel zůstane uzavřen. Omezení je předběžně nařízeno do pondělních 15:00.

tn.cz / ČTK
Reklama