Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.5. 2011 18:05

Zfetovaný Švýcar jel po R10 V PROTISMĚRU! Smetl devět aut!

Zdroj: TV Nova

Po rychlostní silnici R10 od Mladé Boleslavi jel řidič v protisměru, zavinil několik nehod. Před policisty utekl na letiště.

 

V protisměru jel v sobotu před polednem po rychlostní silnici R10 od Mladé Boleslavi řidič luxusního sporťáku Mitsubishi a zavinil tak několik dopravních nehod. V Praze ho zadrželi policisté.

 
Vozidlo v protisměru zaznamenali podle informací mluvčího policisté z dopravního inspektorátu z Mladé Boleslavi na 63. kilometru a začali ho pronásledovat. Mezitím řidič ohrozil několik aut, která - ve snaze se mu vyhnout - havarovala. "Počty dopravních nehod se rozcházejí, ale zřejmě jich bylo devět," řekl mluvčí středočeských policistů Jakub Vinčálek.
 
Na rychlostní silnici R10 ve směru na Turnov zaznamenali policisté čtyři vážné nehody. Na 14. kilometru u Brandýsa nad Labem je hlášena havárie osobního vozidla, na 20. kilometru u Tuřic vyletělo osobní auto mimo komunikaci a skončilo na střeše a na 26. kilometru u Benátek nad Jizerou skončilo na střeše další vozidlo, mělo by jít o ford focus. Na 29. kilometru skončil automobil v příkopu. Není také vyloučeno, že u některých nehod bylo poškozeno více vozidel.
 
"Pražští policisté byli požádáni o spolupráci při zadržení řidiče. Nakonec ho zadrželi mladoboleslavští policisté," řekla Mediafaxu pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.
 
Při vjezdu do Prahy mu došel benzín. Vyběhl proto z auta směrem k vojenskému letišti v Kbelích. Tam přelezl plot a teprve poté ho policisté lapili. Podle všeho byl pod vlivem drog.
 
"Čtyřiatřicetiletý cizinec z vozu značky Mitsubishi bílé barvy utekl a zadrželi ho ve Kbelích v prostoru letiště. Podle prvotního zjištění byl pod vlivem psychotropních a omamných látek nebo alkoholu. Byl převezen na ošetření do pražské nemocnice a s největší pravděpodobností bude vyšetřován policisty v Mladé Boleslavi," vysvětlil Vinčálek.
 
Podle zdroje Mediafaxu jde o cizince ze Švýcarska. U všech havárií zasahovali policisté, záchranáři a u některých i hasiči.

 

 

 

Mediafax