Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 1. 2011

SJÍZDNOST SILNIC: Silnice v Moravskoslezském kraji jsou sjízdné, někde zůstává zledovatělá vrstva

Grafika - kraje uzavírky - Moravskoslezský kraj
Zdroj: TN.cz
Grafika - kraje uzavírky

V Moravskoslezském kraji jsou v pátek dálnice, rychlostní komunikace a silnice I. třídy holé, mokré a sjízdné bez omezení. Na silnicích nižších tříd leží někde rozbředlý, uježděný nebo zledovatělý sníh, silnice vyžadují zvýšenou opatrnost, informuje na webových stránkách Ředitelství silnic a dálnic.

Dálnice D1 je od Bohumína po Novojičínsko holá, mokrá, sjízdná bez omezení. Na Ostravsku jsou silnice holé, mokré sjízdné bez omezení. Vane silný nárazový vítr.
 

Na Bruntálsku zůstávají na silnicích zbytky sněhu po pluhování, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.
 

Na Opavsku jsou silnice I. třídy mokré po chemickém ošetření, na některých je stále třeba zvýšené opatrnosti. Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice nižších tříd, na kterých je uježděná nebo dokonce zledovatělá vrstva sněhu. Místy se vlivem silného jihozápadního větru tvoří sněhové jazyky.
 

Na Karvinsku jsou silnice I. třídy holé, mokré, sjízdné bez omezení. Na silnicích nižších tříd leží zbytky rozbředlého sněhu. V úsecích ošetřovaných inertem zůstává uježděný, místy zledovatělý sníh, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.
 

Na Frýdedcko-Místecku jsou rychlostní komunikace a silnice I. třídy holé, mokré, sjízdné bez omezení. Na silnicích nižších tříd leží uježděný, mísy zledovatělý sníh. Silnice jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Silnice na Bumbálku s přechodem na Slovensko je místy také pokryta zledovatělým sněhem. V horských polohách silničáři stále doporučují užití zimní výbavy.
 

Mediafax