Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2011 08:49

SJÍZDNOST SILNIC: V Olomouckém kraji jsou silnice sjízdné s opatrností

Grafika - kraje uzavírky - Olomoucký kraj
Zdroj: TN.cz
Grafika - kraje uzavírky

V Olomouckém kraji jsou v pátek ráno silnice první třídy většinou mokré. Na vozovkách druhé a třetí třídy leží zbytky sněhu, na Jesenicku se tvoří sněhové jazyky, uvádí silničáři na svých webových stránkách.

Silnice první třídy jsou většinou mokré, ve vyšších polohách a na vozovkách vyšších tříd leží zbytek sněhu. Mrznoucí déšť se objevuje na Jesenicku, na Šumpersku padá déšť se sněhem, tady musí být řidiči opatrní.


Vlivem silného nárazového větru se tvoří sněhové jazyky na Jesenicku, a to na silnicích .I/60 Vápenná-Javorník, I/44 Domašov-Filipovice, II/457 Mikulovice-Javorník, II/453 Rejvíz-Dětřichov,II/369 Lipová-Ramzová-Ostružná.

 

V Olomouci vystoupala teplota nad nulu a další namrzání chodníků nehrozí. Zaměstnanci technických služeb je ošetřili už v noci.

 

Technické služby vyslaly své vozy na silnice již ve čtvrtek večer, na chodnících začaly s údržbou po půlnoci. „Zaměřili jsme se nejdříve na autobusové zastávky, místa pro invalidy, okolí mateřských školek, zdravotních zařízení a střed města. Výjimečně jsme použili i sůl,“ řekl vedoucí údržby Technických služeb města Olomouce Antonín Zívala. Problémy se však podle něj mohou vyskytnout především v místech, kde jsou dlažební kostky.

Mediafax