Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.7. 2014 10:31
Nehoda

Vlak se na Přerovsku srazil s autem, řidič zemřel

Ilustrační foto
Zdroj: Policie ČR

U Vlkoše na Přerovsku se dnes ráno srazil na železničním přejezdu osobní vlak s osobním autem. Řidič vozu podle Drážní inspekce na místě zemřel.

Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Na místě zasahují hasiči. ČTK o tom informovali mluvčí Drážní inspekce a hasičů. Nehoda se stala na dálkové trati spojující Brno, Přerov a Bohumín. Doprava je nyní zastavena.

 

Nehoda se podle inspektorů stala v 09:15 na trati mezi Věžkami na Přerovsku a Chropyní na Kroměřížsku. "U Vlkoše se střetl osobní vlak jedoucí z Olomouce do Nezamyslic s osobním autem. Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeným světelnou signalizací, bez závor. Na místě byl usmrcen řidič vozidla. Ve vlaku by neměl být nikdo zraněn," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 

Vrak vozidla zůstal podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka sešrotován pod vlakem. "Po prvotním ohledáním jsme nalezli jednu osobu bez známek života. Průzkumem musíme vyloučit, zda ve voze nebyli další lidé," řekl ČTK Hošák.

 

Podle regionální mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové se doprava v místě nehody na trati zastavila. Předpokládá se, že vlaky tudy nepojedou zhruba do poledne. Dotkne se to podle ní přibližně tří osobních vlaků a dvou rychlíků. Zavedena je náhradní autobusová doprava.

pet tn.cz / ČTK
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama