Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 31. 8. 2013
neštěstí na trati

Vlak u Olomouce vjel do stáda krav! 17 zvířat nepřežilo

Ilustrační foto-2
Zdroj: Jindřich Kodíček

Osobní vlak jedoucí na trati z Krnova do Olomouce narazil v pátek v noci do stáda krav. Na místě zůstalo 17 usmrcených zvířat.

Cestujícím ani strojvedoucímu se nic nestalo. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Škoda na vlaku podle něj dosáhla 100.000 korun. Následky nehody se na místě odstraňovaly do brzkých ranních hodin. Dráhy musely pro noční spoje vypravit náhradní autobusy.
 

Nehoda se podle mluvčího inspekce Martina Drápala stala po 22:00 v úseku mezi Dětřichovem nad Bystřicí a Moravským Berounem. "Nehoda se obešla bez zranění. Provoz na trati byl přerušen a obnoven až dnes ve 2:45," řekl ČTK Drápal. Podle něj bude muset nyní policie zjistit, jak se zvířata na trať dostala. "Dá se předpokládat, že to bude asi na vině majitele," doplnil Drápal.
 

Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského musely dráhy kvůli nehodě vypravit v noci na trase náhradní autobusové spoje. "Cestující z vlaku byli evakuováni náhradní soupravou do Moravského Berouna. Komunikace poblíž nebyla, kvůli vyšetřování musel vlak zůstat na místě," řekl ČTK Šťáhlavský.
 


Na místě zasahovali také hasiči. Podle jejich mluvčího Zdeňka Hošáka uhynulo na místě 17 mladých býků.
 

Nehody se zvířaty se na tratích stávají. Srážka vlaku se zvířata v tak velkém rozsahu je však výjimečná. Podle Drápala zaznamenává inspekce střety například s ovcemi, krávami ale i s koněm. Podle něj jsou to ročně v celé České republice maximálně desítky případů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Peníze na modernizaci železnice se rozkrádají

vrl tn.cz / ČTK