Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2014 19:38
seriál

50 RAD, JAK UŠETŘIT: Kdy se investice do úspor tepla vyplatí

Máte u bytu či domu stará okna? pak se jistě vyplatí si spočítat, zda se vám vyplatí investovat do nových. V našem seriálu odborníci radí, jak ušetřit.

38. JAK UŠETŘIT NA TEPLE II.: Dřevěná okna jsou sice romantická, ale i nákladná, zejména v zimním období, kdy jimi utíká tolik drahé teplo.

 

K velkým tepelným ztrátám dochází v první řadě okny – v rodinném domě mohou úniky tepla okny a dveřmi dosahovat třiceti až čtyřiceti procent, v bytě pak až padesáti procent z celkových hodnot tepelných ztrát.

 

Pokud máte doma starší a hůře těsnící okna, zvažte, zda se vám nevyplatí buďto jejich výměna za nová s izolačními dvojskly či trojskly, nebo okna alespoň utěsnit.
 

„Pokud je domácnost ochotna investovat, tak je vhodné zateplení či výměna. Ty zabrání zbytečným únikům tepla, které jinak platíme, takže investované peníze se na úsporách za energie postupně vrátí,“ vysvětluje Jiří Beranovský ze společnosti EkoWatt.
 

Teplo uniká také špatně těsnícími vstupními dveřmi. Zde může být řešením například speciální práh s těsněním, případně celková výměna dveří za nové s dobrými izolačními parametry.
 

Chcete za topení ušetřit ještě víc? Vyberte si levnějšího dodavatele. ZDARMA vám poradíme, jak na to!

 

Co už vyšlo v našem seriálu 50 rad, jak ušetřit:

 

 

  

 

  

  

 


50 rad jak ušetřit
50 RAD, JAK UŠETŘIT: Vydělejte na stavebním spoření. Tady je návod

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TN.cz