Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 4. 2012

Bendl obměnil dozorčí radu Budvaru, končí Jindra i hejtman Zimola

Budvar
Zdroj: oficiální zdroj

Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) obměnil a zmenšil dozorčí radu národního podniku Budvar, jak mu to již v březnu doporučil premiér Petr Nečas (ODS). Na své členství v radě rezignoval Tomáš Jindra, radu opouští mimo jiné také hejtman Jiří Zimola (ČSSD), napsal v pátek server Česká pozice.

Změní se počet členů dozorčí rady z 12 na devět a dojde k částečné depolitizaci. V radě zasedne ke kolegovi z Národní ekonomické rady vlády (NERV) Michalu Mejstříkovi podle serveru Jan Procházka, hlavní analytik investiční společnosti Cyrrus.

 

Kromě hejtmana Jihočeského kraje Zimoly odešel také pražský politik Filip Dvořák (ODS) a architekt z Českého Krumlova Robin Schinko (ODS). V radě zůstane Bendův první náměstek Roman Boček (ODS), ekonom z Třeboně Jiří Lexa (VV) a prezident Potravinářské komory Miroslav Toman (ČSSD).

 

ČTĚTE TAKÉ:

Inspekce v Budvaru se protáhne. Pivovar začíná být nervozní

 

Situace kolem Budvaru vygradovala poté, co Bendl jako novopečený ministr v lednu poslal svého poradce Jindru do národního podniku pro klíčové dokumenty o jeho hospodaření. Generální ředitel Jiří Boček to odmítl. Objevily se také zprávy o tom, že chce Bendl Bočka odvolat.

 

Obměnu rady žádal v březnu i premiér Petr Nečas. Spekulace o přípravách privatizace pivovaru však dementoval a veřejně slíbil, že jeho vláda pivovar privatizovat nebude, protože na to není z ekonomického hlediska vhodná doba.

 

 

tn.cz / mediafax / krb