Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 4. 2010

CVVM: Většina Čechů si nepřeje euro

Většina Čechů je proti zavedení společné evropské měny v České republice, ukázal dubnový výzkum CVVM.

Proti zavedení eura se vyslovilo 55 procent dotázaných, pro jen 38 procent. Sedm procent dotázaných se nedokázalo k otázce vyjádřit a řeklo, že neví.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PRŮZKUM: ČSSD vyřeší sociální problémy, ODS zdravotnictví

 

Mezi zastánce eura patří statisticky významně především voliči ODS, vysokoškoláci a mladí lidé do třiceti let. Velkou skupinu tvoří mezi zastánci i lidé s dobrou životní úrovní. Mezi odpůrci pak převládají stoupenci KSČM, senioři, vyučení, lidé se špatnou životní úrovní a méně pak voliči ČSSD.

 

Mezi lety 2001 a 2010 došlo podle CVVM k převrácení většinových preferencí, v roce 2007 odpůrci zavedení eura poprvé získali mírnou převahu nad zastánci.

tn.cz / Mediafax

Diskuze

12.5. | 15:42 Jana Kartova
0
Náhlasit nevhodný komentář
pre hanusáka, musím Vám oponovať, Slovensko má dobré skúsenosti s eurom, vôbec si nesťažujeme a zrovna dnes je na stránkach TA3, že naša ekonomika za I. kvertál stúpla o vyše 4%, no samozrejme vďaka euru nemáme kurzové rozdiely a potom aj vaši vývozcovia platia eurom a tu strácajú ak vaša koruna ...
2.5. | 16:18 kamarad66
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já jsem byl vždy přesvětšen,že v demokratickém státě by většinový názor měl být nadřazen nad menšinovým,ale ono to vždy není pravda.Dokut´nám budou vládnout dneštní politici tak se to nikdy nezmění.
30.4. | 10:57 Karel Cekul
0
Náhlasit nevhodný komentář
Buďme rádi za korunu, stačí se podívat na slovenské zkušenosti. Zatím je pro nás euro až příliš drahé, není kam spěchat. Prorože jestli ho zavedeme moc brzo, tak dopad na řadu lidí bude jako v r. 1953.
30.4. | 08:41 jkazatel
0
Náhlasit nevhodný komentář
Euro je zkáza národa. Mám příbuzné a mnoho známých všude, kde bylo Euro zavedeno. Rozdíl mezi lidmi byl potom už velmi znatelný. Mnoho lidí zchudne, viz východní Německo a západ. Všichni v této oblasti nadávají. Pro ně je Euro Teure, což znamená drahé.
30.4. | 06:33 nila
0
Náhlasit nevhodný komentář
S eurem bychom měli ještě nějaký delší čásek počkat, nebo vůbec nebrat, jsem pro korunky
29.4. | 21:49 undatra
0
Náhlasit nevhodný komentář
Euro je pro Česko všeobecně nepřijatelné . Koruna je symbol české státnosti a vlastenectví. Porevoluční bankovky jsou nejen krásné a umělecky zdařilé , o Euru se to nedá říci ani omylem.Navíc skloňování je velmi těžké a krkolomné.To že ztratíme krásné lidové názvy , jako bůra , pětka, kilo nebo ...
29.4. | 21:17 saman47
0
Náhlasit nevhodný komentář
Sice si ho nepřejeme, ale naši zm.r.di nám ho zařídí...
29.4. | 19:30 Petr Dvořák
0
Náhlasit nevhodný komentář
U nás prostě pravicově myslí jen pravičáci. To jsou ti, kteří z tohoto neladu mají prospěch. A nezkušení mladí lidé. Senioři jsou pravicí odstavováni, zesměšňováni a terorizováni. Hlupáci se musí sami spálit, aby uvěřili starším a zkušenějším. Pokud jsou ale jen bezohlední sobci, bez domluvy to ...
29.4. | 19:17 loudalek
0
Náhlasit nevhodný komentář
jak u nas bude euro bude tady jeste vetsi bordel nez je tet jsem zasadne proti
29.4. | 18:29 Petr Novák
0
Náhlasit nevhodný komentář
mě se euro nelíbí, k vůli těm malým centům (kdo se v tom má přehrabovat), pokud by je zrušili jako u nás haléře, tak proč ne.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme