Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Publikováno 2. 5. 2012

Dokončena byla jedna z největších logistických fúzí tohoto roku v ČR

Ekonomové nad počítačem
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Na začátku května byla dokončena fúze logistických firem Raben Logistics Czech a.s., Transkam-Logistik a Raben Trans European Czech, jejich spojením vznikl jeden z největších poskytovatelů logistických služeb v České republice. Sdělila to nově vzniklá společnost Raben Logistics Czech s.r.o.

Generálním ředitelem nově vzniklé firmy se stal Roman Macháček. Uskutečněná fúze je pokračováním akvizic společnosti Raben Group, které byly v minulých několika letech realizovány na trzích střední a východní Evropy.
 

"Integrace společností je po všech stránkách velice zásadní a zodpovědný proces. Učíme se z našich vlastních zkušeností a než se rozhodneme provést akvizici, bereme v úvahu mnoho různých aspektů – vhodnost produktu, firemní kulturu, postavení na trhu, ziskovost či způsob řízení konkrétní společnosti. Poté, co se nám podaří dosáhnout zavedených standardů v rámci celé naší skupiny, jsme připraveni na další organický růst," přiblížil Ewald Raben, generální ředitel společnosti Raben Group.
 

Raben Group vstoupila na český trh v roce 2008 odkoupením 60 procent akcií logistické společnosti Setto, která působila v České a Slovenské republice již od roku 1990. V následujícím roce 2009 pak skupina odkoupila zbylých 40 procent, a stala se tak 100procentním vlastníkem této společnosti. V roce 2010 následovala akvizice jednoho z lídrů na českém a slovenském trhu v oblasti logistických služeb pro potravinářské výrobky společnosti Transkam-Logistik. Zatím poslední akvizicí bylo převzetí obchodních aktivit společnosti Wincanton (Raben Trans European Czech), které proběhlo nejen na českém trhu, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a v Německu, kde součástí této transakce bylo převzetí německé silniční distribuční sítě.
 

Nově vzniklá společnost Raben Logistics Czech disponuje více než 70 000 metry čtverečními moderních skladových ploch. Pobočky má v Hořovicích, Hostivicích, Kralupech nad Vltavou, Jažlovicích, Hradešíně, Hradci Králové, Brně, Olomouci a Ostravě.
 

"Fúze nebude znamenat pouze formální spojení všech tří českých společností patřících do Raben Group, ale také zejména zajištění efektivnějšího fungování společnosti díky hustší síti poboček, většímu množství pravidelných vnitrostátních i mezinárodních spojení a umožní vzájemné sdílení know-how. Nyní budou mít naši zákazníci přístup k celému portfoliu služeb na evropské úrovni u jedné nově vzniklé společnosti," popsal fúzi Roman Macháček, generální ředitel Raben Logistics Czech a Raben Logistics Slovakia.

TN.cz