Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 7.9. 2009 13:26

Držitel Nobelovy ceny: Obama vede USA do pekla

Renomovaní ekonomové pod dohledem držitele Nobelovy ceny varují, že Barack Obama vede USA do ekonomického pekla.

Politika amerického prezidenta Baracka Obamy může Spojené státy odsoudit ke stejnému osudu jako Argentinu, která v minulém století sklouzla z první světové ekonomické ligy mezi země třetího světa. Že nejde jen o zmatené výkřiky dvou ekonomů dokazuje i to, že studii zaštítil držitel Nobelovy ceny za ekonomii James Buchanan.


Podle studie ekonomů Charles Rowleyho a Nathanaela Smithe existují "znepokojující podobnosti" mezi politikou Obamova kabinetu a kroky, které ve 30. letech přivedly USA a velkou část světa do obrovské ekonomické krize.


Autory studie zveřejněné americkým Ekonomickým institutem znepokojuje především to, že Obamova administrativa lije do ekonomiky stovky miliard dolarů, než aby jí pomohla. Podle odborníků totiž takové snahy ekonomiku v dlouhodobém výhledu naopak podkopou a přibrzdí, cituje studii britský Telegraph.


Větší zásahy státu totiž podle nich ve výsledku srazí na kolena potenciál ekonomiky k dalšímu růstu a její zotavení se tak prý může zpozdit o několik let. 

 

Ani Obamova snaha o záchranu amerického automobilového průmyslu nepomáhá General Motors. Firma vyhlásila začátkem června bankrot.

 

tn.cz / pez