Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 1. 2011

HRŮZA! Zadrželi špatné maso z Německa pro Čechy

Maso. Ilustrační foto
Zdroj: Jindřich Kodíček
Ilustrační foto.

Veterinární správa pozastavila zásilku masa z Německa. Na český trh mířilo skoro půl tuny nevyhovujících masných produktů.

Kvůli závažným nedostatkům ve značení, mimo jiné chybějící datum použitelnosti či nehygienické balení, pozastavila Státní veterinární správa zásilku 651 kilogramů vepřového boku z Německa. O případu v pátek agenturu Mediafax informoval mluvčí veterinární správy Josef Duben.


ČTĚTE TAKÉ:

Rakovinotvorné vepřové z Německa prodáno i do Česka!

 
Zásilka chlazeného vepřového boku od dodavatele Tonnies Fleisch – Waissenfels z Německa byla podle Dubna pozastavena především kvůli závažným nedostatkům ve značení. "Identifikační značka neodpovídala požadavkům nařízení (ES) 853/2004, chybělo datum použitelnosti. Balení bylo nehygienické, nepoužil se primární obal a na přepravkách byly chaotické staré etikety," uvedl.
 
Případ řešila Městská veterinární správa v Praze a německá obchodní společnost požádala 19. ledna o souhlas s vrácením zásilky.
 
"Právě proto, aby nemohlo dojít k druhotnému narušení suroviny či potraviny, musí obal i značení odpovídat zásadám hygieny a samozřejmě předpisům, které tyto podmínky upravují," uzavřel Duben.

 

Mediafax