Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 11. 2013
srovnání Koho zvolit?

Jací operátoři a jaké tarify jsou nejlevnější? VELKÝ PŘEHLED podle minut, SMS a dat

Tarify
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Tradiční mobilní operátoři pomalu ztrácejí, cenové nabídky totiž tlačí dolů především virtuální operátoři. Na trhu v současné době působí téměř čtyři desítky operátorů. Připravili jsme velký přehled nejlevnějších tarifů podle toho, kolik provoláte, pošlete SMS zpráv či kolik dat využíváte.

S virtuálními mobilními operátory se doslova roztrhl pytel, v Česku jich působí přes tři desítky. Jelikož se snaží nalákat co nejvíce zákazníků, šly s cenami výrazně pod nabídku tradičních operátorů - O2, T-Mobile a Vodafonu. Přední příčky při srovnání nejlevnějších tarifů obsazují především virtuální operátoři one mobile, fayn, Tesco Mobile či Žlutá simka.
 

V prvním srovnání jsme porovnali nabídky 36 operátorů v případě, že měsíčně provoláte maximálně 50 minut a pošlete 20 SMS zpráv. Vůbec nejlépe vychází ze srovnání Vodafone s In-kartou Tarif 2 za 88 Kč, hned za ním je Tesco Mobile, které jeden ze svých tarifů rovněž nabízí za cenu menší než 100 korun.
 

Nejlevnější mobilní tarify - (měsíčně: volání 50 minut, 20 SMS)

 

Ve druhém případě jsme srovnávali nabídku pro lidi, kteří měsíčně provolají 100 minut a pošlou 100 zpráv. Žebříčky nejlevnějších tarifů už zcela ovládli virtuální operátoři.
 

Nejlevnější mobilní tarify - (měsíčně: volání 100 minut, 100 SMS)

 

Také nejlevnějším tarifům s malým objemem dat (do 50 MB měsíčně) dominují virtuální operátoři. Podobné je to i v případě toho, že potřebujete měsíčně stáhnout maximálně 500 MB dat, i zde žádnou nabídku tradičního operátora nenajdeme. Přesto bychom, při kritériích 150 minut volání, 200 SMS zpráv a 500 MB dat měsíčně, mohli uvažovat o neomezeném tarifu. Nejlevnější neomezený tarif z tradičních operátorů nabízí Vodafone za 699 korun, nejlevnější nabídky (150 minut volání, 200 SMS a 500 MB dat měsíčně) virtuálních operátorů se pohybují mezi 600 až 700 korunami.
 

Nejlevnější mobilní tarify - (měsíčně: volání 150 minut, 200 SMS, 50 MB dat)

 

Nejlevnější mobilní tarify - (měsíčně: volání 150 minut, 200 SMS, 500 MB dat)

 

Neomezené tarify zatím virtuální operátoři příliš nenabízejí. Pokud hodně používáte internet v mobilu a za měsíc stáhnete 3 GB dat, tak můžete srovnat jen 5 nabídek. Výrazně levněji než konkurence vychází tarif od společnosti Dragon Internet za 747 Kč, o druhé místo se dělí Vodafone s T-Mobilem s variací neomezeného tarifu ze závazkem za 999 Kč.

 

 

Nejlevnější mobilní tarify - (měsíčně: neomezené volání a neomezené SMS, 3 GB dat)

 

Je možné, že v následujících dnech a týdnech cena volání ještě klesne. Na trh by totiž mohl vstoupit čtvrtý klasický operátor. V pondělí spustil Český telekomunikační úřad aukci kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE a o vstup na trh kromě tří současných operátorů (O2, T-Mobile a Vodafone) usiluje i Sazka Communications a Revolution Mobile.

 

Info

Levnější můžete mít i energie nebo hypotéku. Ušetřit můžete až tisíce korun!

Kolik mohu ušetřit

 

ČTĚTE TAKÉ:

KDO NABÍZÍ NEJVÝHODNĚJŠÍ PŮJČKU?

UŠETŘETE NA ELEKTŘINĚ

VIDEO, KTERÉ MÁ 20 MILIONŮ ZHLÉDNUTÍ: Aneb, co se stane, když zapomenete mobil doma

Pohřben zaživa? Nešťastný mladík si volal záchranku z hrobu. Mobil mu zachránil život

tn.cz / hmr