Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 4. 2010

Karlínské divadlo nebo botanická zahrada dostaly pokutu za tendr

Peníze
Zdroj: oficiální zdroj

Osm příspěvkových organizací pražského magistrátu dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 240 tisíc korun.

Důvodem byl chybný postup v desetimilionové zakázce na výběr auditorské firmy. ČTK to dnes řekl místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký.

 

Proti prvostupňovému rozhodnutí úřadu se firmy odvolaly k předsedovi ÚOHS Petru Rafajovi. Za obdobné pochybení již Praha a dvě její organizace dostaly pokutu 160 tisíc v lednu.

 

K nyní pokutovaným organizacím patří Hudební divadlo v Karlíně, Galerie hlavního města Prahy, Lesy hlavního města Prahy, Městská knihovna, Botanická zahrada, Správa pražských hřbitovů, pohřební ústav a Městská poliklinika Praha.

 

"Na přelomu let 2007 a 2008 zadali veřejnou zakázku na provedení personálního a organizačního auditu jako osm samostatných zakázek malého rozsahu," uvedl Rudolecký. Organizace nedovoleně zakázku rozdělily na osm menších a zadaly je proto v jednodušším režimu mimo zákon o veřejných zakázkách. Podle antimonopolních úředníků ale měly organizace vypsat jednu velkou veřejnou zakázku.

 

Všech osm menších zakázek totiž jevilo velmi podobné znaky a značnou souvislost časovou i místní. Koordinaci postupu při zadávání zakázek navíc zajišťovala jedna osoba - ředitel pražského magistrátu. "Uvedený postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," míní místopředseda ÚOHS. "Nelze totiž vyloučit, že v případě zákonného postupu by zadavatelé obdrželi nabídky i od dalších dodavatelů, kteří by mohli zajistit výhodnější podmínky plnění, než vybraný uchazeč, s nímž byla podepsána smlouva," dodal.

tn.cz / ČTK
Reklama