Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 9. 2010

Kartel mezi výrobci obrazovek, musí zaplatit pokutu 51,7 milionů

Kartel odhalil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Upozornila na něj společnost Samsung. Výši podílu na pokutě určil antimonopolní úřad podle doby, jakou se na kartelu firmy podílely.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) odhalil kartel výrobců obrazovek. Pět firem má platit pokutu v celkové výši 51,787 mil. Kč. Je letos nejvyšší sankce uložená antimonopolním úřadem. Rozhodnutí je zatím nepravomocné, firmy se mohou odvolat k předsedovi ÚOHS.

 

O existenci kartelu poskytla úřadu informace společnost Samsung, vyvázla tak zcela bez pokuty. Platit nebude ani Philips a LG Electronics. Jejich prohřešek je už promlčený. Novináře o tom dnes informoval předseda ÚOHS Petr Rafaj.

 

Firmy Samsung SDI Co., Ltd., Chunghwa Picture Tubes, Ltd., Koninklijke Philips Electronics N.V., Technicolor S.A., Panasonic Corporation, MT Picture Display Co., Ltd., Toshiba Corporation a LG Electronics, Inc. plnily kartelovou dohodu na trhu barevných obrazovek (CRT) pro televizory v letech 1998-2004. Firmy se na kartelu podílely různou dobu, což ÚOHS při stanovení pokut zohlednil.
 

 

TN.cz
Reklama