Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2011 21:56

SEZNAM pokutovaných benzínek. Dejte si pozor!

Zdroj: Televizní noviny

Česká obchodní inspekce (ČOI) bude každý měsíc zveřejňovat na svých internetových stránkách čerpací stanice, které prodávají nekvalitní paliva. Informoval o tom v úterý ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS).

Anketa

Bojíte se při tankování nekvalitních pohonných hmot?

Hlasovalo 9402 lidí.
ČOI bude mít ke kontrolám kvality paliv k dispozici mobilní laboratoř. "Výsledky rozborů budou známy do dvou hodin. Pokud prokážou, že prodávané pohonné hmoty mohou poškodit motory aut spotřebitelů, budeme moci jejich prodej okamžitě zastavit," řekl Jan Štěpánek, pověřený řízením ČOI.

 

 

 

Poslechněte si vyjádření ředitele ČOI Jana Štěpánka a ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka

 

 

 

PŘEČTĚTE SI:

 
 
 ČOI bude výsledky kontrol zveřejňovat na svých webových stránkách každý měsíc. Bude přitom rozlišovat případy, kdy k porušování platných norem dochází opakovaně, a kdy se jedná o náhodnou nebo jednorázovou výchylku.
 

 

 

Přehled čerpacích stanic, které v roce 2010 dostaly pokuty za nevyhovující pohonné hmoty [pdf]

 

tn.cz / Mediafax

Diskuze

13.1. | 18:53 Julius Fučík
0
Náhlasit nevhodný komentář
marisoli,vážený pane bod vzplanutí není ve vztahu k hasičům ,ale k zapálení pohonné hmoty ve válci motoru vozidla a má významný vliv na výkon vozidla a spotřebu pohonné hmoty atd. je to jeden z důležitých údajů.
13.1. | 14:33 Jan Vanta
0
Náhlasit nevhodný komentář
Chodte pěšky a nebo držte huby
12.1. | 14:52 marisoli
0
Náhlasit nevhodný komentář
odpoveď na kde jsou aralky, shell atd: např. tam zrovna kontrola nebyla a vzorky mohly vyjít špatně. mohou si dovolit dělat pravidelně nezávislé kontroly(dát za jeden rozbor v ústavu paliv a maziv 16000,-Kč není zrovna levné) pokud jste četl i seznam předtím, tak tam byl např. Lukoil, Benzina
12.1. | 13:53 caradura
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jo a kde jsou ty aralky,schell,agip atd.
12.1. | 12:14 Antonín Jež
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dobře beru - benzínové stanice - nekvalitní pohonné hnoty - tam jdou škody majitelům při nekvalitních pohonných hmotách i do mnoha tisící. ALE CO BY BYLO DOBRÉ aby ČOI TAKÉ ZVEŘEJŇOVALA VÝROBCE A PRODEJCE NEKVALUITNÍCH POTRAVIN. Tady jde zase o to, že mnohdy nakupujeme a jíme věci, které JSOU ...
12.1. | 10:12 lup3
0
Náhlasit nevhodný komentář
Marisoli to je to o čem tady píšu. Koupím u řezníka klobásy a před krámem mě zatknou za přechovávání klobásového jedu.
12.1. | 09:16 marisoli
0
Náhlasit nevhodný komentář
Naše čerpací stanice v Černilově se objevila na seznamu ČOI s nevyhovující kvalitou motorové nafty a to pouze v parametru bod vzplanutí. Tento ukazatel je důležitý ve vztahu k požární ochraně a v žádném případě tak malá odchylka nemůže způsobit poškození motoru vozidla. Dlouhá léta odebíráme ...
12.1. | 03:12 fandavisek
0
Náhlasit nevhodný komentář
No já bych řekl,že tento seznam stary jako vlčakovi fusekle nebude.Ten prvni co byl zveřejněn tak tam v okoli nás byla napsana jina čerpaci stanice než v tom seznamu co je tu dnes.
11.1. | 22:03 Karel Cekul
0
Náhlasit nevhodný komentář
Více nežli rok starý seznam je platný jako vlčákovi fusekle.Raději bych viděl něco, kam se mohu podívat kdykoliv a budu znát výsledky z kontrol za posledních 48 hod.
11.1. | 21:27 Ritter Zbyněk
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tady je jasne vidět, že se zásadně šidí u menších, soukromých benzínek, co se týká benzínu tak výrobci to asi nešidí ale šidí to přímo prodejci. Např VENA-TRADE val.mez, benzín obsahuje etyalkohol - tedy lih, je to proto, že taky prodávaj E85 ethanolové palivo, takže když se trochu 22,-Kč/l paliva ...