Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 2. 2011

MILIARDÁŘ Kellner chce založit banku. Pro drobné střádaly

Skupina PPF, za níž stojí nejbohatší Čech Petr Kellner, chce ještě letos otevřít svou první retailovou banku v Česku.

Peněžní dům se zaměřením na bankovní služby pro lidi a zřejmě i menší firmy ponese jméno Air Bank.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kellner chce koupit polskou banku Meritum


Skupina PPF požádala o bankovní licenci Českou národní banku loni v létě a teď čeká, zda centrální bankéři její žádosti vyhoví. Skupina by ke svým záměrům měla v nejbližší době vydat oficiální stanovisko. Informoval o tom v úterý server iDnes.cz.

Banka s českým kapitálem

Centrální banka má na vydání svého verdiktu o udělení či neudělení licence čas jeden rok. Pokud se tedy rozhodne dát PPF zelenou, mělo by být povolení vydáno nejpozději v červnu.

Podle informací MF DNES by tak Air Bank měla otevřít ještě letos, pravděpodobně na konci léta či v brzkém podzimu. Půjde o plnohodnotnou banku včetně kamenných poboček. Strategii, s níž chce PPF na poměrně konkurenčním českém trhu nalákat nové klienty, zatím skupina tají.

Po dlouhé době začne opět na trhu fungovat banka, za níž bude alespoň neoficiálně stát český kapitál. Po divokých devadesátých letech, kdy byly banky většinou v českých rukách a nakonec sektor musel zachraňovat stát, jsou teď všechny velké banky se zahraničními vlastníky. Na retailovém trhu je výjimkou Fio banka, za níž stojí Romuald Kopún a Petr Marsa.
 

tn.cz / Mediafax
Reklama