Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.3. 2012 14:29

Ministerstvo nesouhlasí s fúzí zdravotních pojišťoven průmyslová a Metal-Aliance

Leoš Heger
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Ministr zdravotnictví se ostře ohradil proti plánovanému sloučení pojišťoven. Na zmaření má malé šance, nemá dostatečné pravomoce.

Ve středu došlo ke sporu mezi ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09), který se postavil proti spojení České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) se Zdravotní pojišťovnou Metal-Aliance (ZPMA). Ministr to novinářům řekl ve středu.
 

"Fúze obou pojišťoven by totiž byla výhodná pro samotnou Metal-Aliance a znamenala by nevyrovnané zastoupení pojišťoven na trhu. Vznikla by pojišťovna s geografickou dominancí i velkým počtem pojištěnců. To je proti záměru ministerstva, které by rádo vidělo okolo pěti pojišťoven rozptýlených po území," uvedl Heger.
 

Ve středu jedná správní rada pojišťovny, dodal. "Jestli se tento bod nakonec dostane na jednání nebo ne, se teprve uvidí. Celou situaci ale pečlivě sledujeme," řekl Heger.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DĚS! VZP má peníze SOTVA na DEN! CO bude s PACIENTY?

Ministerstvo má samo o sobě jen malou šanci fúzi zabránit, aktuální zákon o zdravotních pojišťovnách mu tuto pravomoc nedává. Má ale své zástupce ve správních radách pojišťoven, ti tvoří jednu třetinu členů.

mach tn.cz / Mediafax