Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 9. 2010

NOVINKA: Zadáte číslo mobilu a už posíláte peníze z iPhonů

U protinožců je posílání peněz z iPhonů snadné

Lidé v Austrálii a na Novém Zélandu mohou velmi komfortně převádět peníze pomocí iPhonů.

Ti, kteří mají iPhony a konto u banky ANZ, se mají na co těšit.

Největší australská banka totiž spustila placení přes mobil, které je velmi jednoduché. Na iPhonu naťukáte pouze číslo mobilu příjemce a peníze už posíláte. Ani nemusíte znát číslo konta, kam finanční částku převádíte. Služba se jmenuje goMoney. Málem bychom zapomněli, ještě musíte na mobilu napsat částku, kterou chcete poslat. To je ale vše, peníze bezhotovostně převedete za několik vteřin.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nový iPhone chce dobýt Čínu. Je drahý, stěžují si lidéStačí se jen zaregistrovat, mít iPhone a bydlet v Austrálii nebo na Novém Zélandu. Nová služba by mohla pro jednoduchost postupem času vytlačit mobilní bankovnictví, které známe i u nás.

Už by nebylo nutné zadávat čtyřmístný PIN. Za goMoney nebude nutné zaplatit ani jeden australský dolar, bude bezplatná. ANZ slibuje, že dělá vše, aby se ambiciózní projekt nestal obětí počítačových hackerů.

Banka věří, že nová služba zvýší počet lidí, kteří využívají platby přes mobil. V letošním průzkumu se ukázalo, že zatím využíval mobilní platby každý osmý Australan.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

ora TN.cz