Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.1. 2011 17:45

PIVAŘI POZOR! Radegast přichází s EXTRA HOŘKÝM ležákem

Poprvé ve své historii uvařil pivovar Radegast vedle tradičního výčepního piva a ležáku pivo speciální. Jedná se o Radegast Extra Hořký, který uvede v lednu na trh, informoval mluvčí nošovického pivovaru Jiří Mareček.

Nošovičtí sládci podle Marečka při jeho zrodu navázali na odkaz prvního sládka Jaromíra Franzla a vtiskli novému speciálu výraznější hořkost než je obvyklé u ostatních českých světlých piv. Novinka, která rozšiřuje rodinu piv Radegast, bude na celé Moravě k dostání v hospodách, restauracích a zároveň i v půllitrových lahvích v obchodech.

 

"Jak ví všichni milovníci piva v našem regionu, je Radegast typický především svou výraznou příjemnou chmelovou hořkostí. U nového speciálu Radegast Extra Hořký jsme tuto charakteristiku ještě zvýraznili. Nový speciál patří k nejvíce hořkým pivům na českém trhu. Zatímco běžné ležáky se pohybují v hořkosti kolem 30 jednotek, toto pivo má 42 stupňů hořkosti. Přes svou vysokou intenzitu zůstává hořkost příjemná a je vhodně doplněná bohatou sladovou chutí,“ přiblížil chuť nového piva manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nová zbraň lídra ligy z Plzně? Pivo Půlmistr!

SVĚTE, DIV SE: Čím více piva Čech vypije, tím je pyšnější!

 

Při výrobě byla zachována receptura typická pro pivo Radegast. "Světlý ležák Radegast Extra Hořký je však unikátní vyšší dávkou chmele – žateckého poloraného červeňáku, což je český chmel nejvyšší kvality," dodal mluvčí.

 

Radegast Extra Hořký je speciální pivo, které bude k dostání v hospodách a restauracích i obchodech od 3. ledna 2011 do konce března. "Čepovaný Radegast Extra Hořký bude nabízen ve stovkách hospod po celé Moravě. Lahvová varianta bude k dispozici v prodejnách," doplnil Mareček.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

TN.cz