Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.9. 2011 10:41

PRODEJE na úvěr STOUPLY v Auto ESA meziročně o 21 PROCENT

Auto ESA
Zdroj: Mediafax

Prodeje ojetých automobilů v Auto ESA na úvěr stouply meziročně za první polovinu roku 2011 o 21 procent, nejžádanější jsou půjčky s nulovou akontací. Firma to sdělila v úterý.

V průměru je v Auto ESA na některý z finančních produktů prodáno okolo 40 procent všech automobilů. Takto prodané automobily byly průměrně šest let staré s pořizovací cenou asi 160 000 Kč. Nejnižší cena automobilu, koupeného během první poloviny letošního roku na úvěr, byla 9 900 Kč, nejdražší automobil stál 1,15 mil. Kč.
 

Nejžádanějšími finančními produkty při nákupu ojetého automobilu v Auto ESA je účelový úvěr s nulovou či velmi nízkou akontací a úvěr, obsahující veškerá pojištění a produkty určené k zabezpečení vozu. Mezi největší obchodní partnery v oblasti poskytování financování vozů patří GE Money Auto, SAutoleasing, HomeCredit a Essox.
 

„Finanční produkty s nulovou či velmi nízkou akontací preferují podnikatelé, kteří potřebují využít hotové finanční prostředky na investice, související s podnikáním,“ uvedla ředitelka finančních služeb firmy Marcela Pikalová. „Běžní klienti, kteří upřednostňují nulovou akontaci, využívají své hotové peníze například na dovolenou či dárky,“ dodala.
 

Výše RPSN (roční procentní sazby nákladů) půjčky či úvěru závisí na bonitě či rizikovosti klienta, ale také na ceně a kvalitě koupeného automobilu a jeho předpokládaném vývoji tržní hodnoty během doby čerpání úvěru. Veškerá rizika, spojená s financováním, nese finanční společnost.
 

Většina finančních produktů při nákupu vozidla jsou standardní produkty jednotlivých finančních institucí. Jak firma sdělila, vzhledem ke garantovaným odebraným objemům jednotlivých finančních produktů dokáže svým klientům nabídnout lepší podmínky, než při čerpání úvěru přímo od banky.
 

Nákup automobilu prostřednictvím finančních produktů využívají zejména podnikatelé a klienti, kteří nemají v době nákupu k dispozici hotové finanční prostředky na nákup kvalitnějšího a dražšího automobilu.
 

Auto ESA poskytuje služby v oblasti nákupu a prodeje ojetých vozů od roku 1993. Za 18 let prodalo či koupilo ojetý vůz v Auto ESA přes 100 000 zákazníků. Mezi standardní služby, spojené s nákupem vozu, patří certifikát kontroly stavu najetých kilometrů od společnosti CEBIA. Firma patří dlouhodobě mezi největší autobazary na území České republiky.

Mediafax
Reklama