Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2009 13:41

Škodovka chystá propouštění. Fabie se neprodávají

Škodovka na začátku příštího roku omezí výrobu fabií a bude kvůli krizi propouštět externí zaměstnance.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v prvním čtvrtletí roku 2010 kvůli krizi omezí výrobu fabií a sníží počet agenturních pracovníků.


Řekl to předseda škodováckých odborů Jaroslav Povšík. Ve Škodovce podle něj dělá asi 3800 agenturních pracovníků. Kolik jich odejde, zatím firma neví. Kmenoví zaměstnanci budou přesouváni na jiná místa, v některých případech i mezi závody. Fabii se chystá firma vyrábět jen na dvě směny.


Vzhledem k tomu, že automobilka po vypršení šrotovného v řadě zemí očekává složitý rok 2010, je možné, že agenturních pracovníků zbude jen velice málo.


"Těžko se teď dá určit, o kolik ten počet snížíme. Limitem je v každém případě nula. Na jejich místo pak budou přemístěni kmenoví zaměstnanci," řekl Povšík.


Škoda počet agenturního personálu snížila významně již loni po vypuknutí krize, zavedení šrotovného a tím pádem vyšší prodeje ji však donutilo agenturní personál opět nabírat.


Přesuny zaměstnanců mezi jednotlivými místy se budou konat přednostně v rámci jednoho závodu. "Je však možné, že v některých případech to nepůjde udělat jinak a budou muset být přesunuti do jiného města," podotkl Povšík.

Konec šrotovného problémem


V Mladé Boleslavi bude na začátku roku problém zejména s výrobou fabií. Její prodeje se výrazně zvedly právě se zavedením šrotovného a automobilka už nyní zaznamenala pokles.


"Proto se její výroba zkrátí o jednu směnu a pojedeme jen ve dvousměnném provozu. Lidi z té jedné směny přemístíme jinam," vysvětlil Povšík. Kvůli klesajícímu zájmu o fabie zastaví automobilka výrobu již za týden ve čtvrtek a pátek.

tn.cz / ČTK

Diskuze

5.11. | 10:50 milkuch
0
Náhlasit nevhodný komentář
prskejte si tady co chcete,já jsem si koupil novou Fábii Kombi a jsem spokojenej
22.10. | 21:45 azaziel1
0
Náhlasit nevhodný komentář
Takovej vrak kdo by to chtěl??Stara Fabka byla tisickrát hezči než ta nová plechovka od piva.
22.10. | 16:39 Dalibor Macko
0
Náhlasit nevhodný komentář
kdyz sou takovy zidi ze prodavaj takovy prditko za takovej ranec tak at se nedivi ze se neprodava
22.10. | 16:30 slavomír kvasničák
0
Náhlasit nevhodný komentář
prodávejte levněji jako většina a budete mít odbyt vy místo toho aby jste slevnovali tak zdražujetennevím proč bych si měl kupovat vůz který má cenu mercedesu a technickou stránku velorexu.
22.10. | 15:34 Pavel Jedinák
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ošklivější auto jsem taky zatím neviděl.
22.10. | 15:01 Petr
0
Náhlasit nevhodný komentář
Všechno to jsou hovadiny. Prodává se normálně jako se prodávalo x let zpět, někdy líp někdy hůř. Tyhle články na "solidních" serverech jako tn. nebo novinky.cz jsou akorát k nasrání a přispívají k prohlubování "krize".
22.10. | 14:51 topka55
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jeden týden prodáva,druhý neprodává!Dej te se dohromady a aspoň se domluvte,šašci!
22.10. | 14:36 Martin P
0
Náhlasit nevhodný komentář
..tady nejde o šrotovné ale Fabia je tak hnusné auto že už ji nepomůže vůbec nic:-))a ten facelift co se chystá na příští rok tak je taková malá tragedie(nebo že by velká)???:-)))))
22.10. | 14:20 seplik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ale ale, a copak socanský šrotovný? Nezabírá? No to hlavní přijde až tak za rok.
22.10. | 14:01 Antonín Jež
0
Náhlasit nevhodný komentář
Munulý týden jsem četl jak je na tom Škodovka dobře a ateď najednou propuštění? Nevím,nerozumím tomu a už ani nechci rozumět.Ti němci jako majitelé Škodovky by snad po státu chtěli nějaké peníze, aby zachovaly výrobu nebo co?
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme