Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.5. 2011 17:21

STRACH z dluhů tlačí cenu ropy. Klesla o téměř tři dolary!

Cena ropy během pondělního obchodování zaznamenala silný pokles, barel odepsal téměř tři dolary. Na vině jsou obavy z dluhových potíží některých zemí eurozóny, zejména pak Řecka, informovala agentura Reuters.

Trhy s ropou reaguje na páteční krok ratingové agentury Fitch, která srazila úvěrové hodnocení Řecka z "BB+" na "B+ ". Výhled ratingu je negativní, což znamená, že může dojít k jeho dalšímu snížení.

Investory znepokojuje i možnost přelití dluhových problémů do dalších zemí platících eurem. Obavy z nadměrného zadlužení a nízkého ekonomického růstu přiměly ratingovou agenturu Standard & Poor's snížit výhled hodnocení třetí největší země eurozóny ze stabilního na negativní.

ČTĚTE TAKÉ:

DOBRÁ ZPRÁVA: Benzín ZLEVNIL!

"Podle našeho názoru jsou současné výhlídky růstu slabé a politický závazek na reformy na podporu produktivity slábne,“ uvedla S&P ve svém sobotním prohlášení.

Před 17:00 SELČ cena americké lehké ropy (WTI) klesla o 2,87 dolaru na 97,23 dolaru (1702 Kč) za barel. Cena severomořské ropy Brent se snížila o 2,96 dolaru na 109,43 dolaru (1915 Kč) za barel.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax