Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2012 20:52

Tato žena sbalila zlatý padák a za čtyři měsíce byla zpět v dopravním podniku

Zdroj: TV Nova

Nečekané překvapení nastalo v kauze pohádkových zlatých padáků v dopravním podniku hlavního města. Podle informací televize Nova totiž firma, kam proudí také peníze daňových poplatníků, znovu zaměstnala ženu, které už před tím jednou vyplatila štědré odchodné.

Když Danielu Pětníkovou nový ředitel podniku Vladimír Lič přijímal, o jejím vysokém odstupném podle svých slov vůbec netušil.
 

Říká se, že dobří holubi se vracejí. Do dopravního podniku se ale vrátila jedna holubice, která z něj přitom nedávno odlétla se zlatým padákem. Vrchní sekretářka generálního ředitele Daniela Pětníková, odešla z firmy na přelomu roku se zlatým padákem 727 tisíc korun.
 

Zpátky na hřiště dopravního podniku nastoupila už v dubnu. Vzal ji nový šéf Vladimír Lič.
 

PSALI JSME:

Šéfové dopravního podniku si rozdali miliony! A jízdenky dál zdražují
 

"Ve chvíli, kdy pan nový generální ředitel nabízel paní Pětníkové místo, tak o vyplacených odměnách neměl vůbec tušení,“ řekl personální ředitel Lumír Tesař.
 

Bezmála tři čtvrtě milionu ale staronová šéfka sekretariátu generálního ředitele po návratu vracet nemusí. Kdyby ale místo zlatého padáku dostala jen odstupné, peníze by vracet musela.
 

"Člověk, který dostane odstupné a vrátí se, tak to musí vrátit zpět do podniku. V případě zlatých padáků to nejsou odměny a oni nemají povinnost to vracet,“ řekl dispečer dopravního podniku Karel Černý.
 

Danielu Pětníkovou teď dopravní podnik před novináři chrání zuby nehty.
 

"Já se omlouvám, ale my tady máme jednání a paní Pětníková se účastní, tak vás nemůžu přepojit,“ zněla odpověď ze sekretariátu generálního ředitele dopravního podniku.
 

Jako jediný byl dnes ochotný se ke svému zlatému padáku vyjádřit bývalý ekonomický ředitel. Tomu zlatý padák snesl bezmála 3 miliony korun.
 

"Když jsem pracoval v jednom ze svých předchozích zaměstnání, tak moje měsíční výplata byla zhruba 600 tisíc korun, tak si z toho udělejte závěry, jestli je to přiměřené nebo není přiměřené,“ odseknul bývalý ekonomický ředitel Ivo Štika.
 

Každopádně do budoucna má být se štědrými odměnami v dopravním podniku konec. Jejich výši chce současné vedení srazit na polovinu.
 

fim / s přispěním Ladislava Hrušky TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.5. | 13:24 remcal
2
novus, Vy máte pocit, že příspěvek ahmedtahir je v pořádku? Zastáváte se ...
10.5. | 21:34 Ahmed Tahir
-4
tak to to se naziva prava ceska zlodejna kterou si muze dovolit jenom cech vi ...
16.5. | 22:11 Jan Pavel
0
Náhlasit nevhodný komentář
Když se snoubí dokonalá samice se samci, má hlavičku prostrčenou černým flekem, k tomu ji jdou ručičky do předu a na zadečku má jiný tak rozum je až tam, potažmo jde ledacos legálně zákon na to je krátký krom manželství, tam se to klasifikuje jako nejdražší prostituci u každého dle příjmů.
12.5. | 16:25 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Plodnou diskuzi ukoncil odpurce zaverecnou presvedcujici fackou cimz predesel me veskere logicke argumenty..
12.5. | 13:18 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak nakonec..Pokud sem za hlupaka tak se tim jen ma teze potvrdila..S blby lepe vubec nekomunikovat..
12.5. | 09:34 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Delsi diskuzi s blbem je snadne dostat se na jeho uroven..Proto diskuzi stebou koncim..
11.5. | 21:12 Štika Zbyněk
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ty smlouvy se zlatými padáky někdo uzavírá a měl by nést i zodpovědnost. U státních podniků resp. se státní účastí by měly fungovat také příslušné kontrolní odbory. Slyšíme o lidech s lukrativními smlouvami, ale museli by být naprosto dementní, kdyby je odmítli. O těch, kdo tyto smlouvy připravují ...
11.5. | 20:25 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ja lidem ktere si nevazim zasadne nevykam.. A co se veci tyce,rad bych videl kde on urazi "Cely Cesky narod"..Ja to nevidim..Ovsem ty jsi nepochopitelnej rasista..Jednoduchej clovek..A dokazujes to opakovane..I slusne howado je porad jen slusnym howadem..Racej prominout,pisu tak ...
11.5. | 16:12 Petr Dvořák
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Bůh a její bývalý šéf ví, jakáže kvalifikace zapřičinila její zlatý padák a vítězný comeback :-) Je jí tam škoda :-)
11.5. | 14:16 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli je v poradku neni podstatne..On ti jen pripomel ze to co nechces sam nedelej jinym..Uvedom si jedno--to ze diskuze k jejich problemum nejsou povoleny prave kvuli takovym jako jsi ty..Nastesti jsou tu jeste vetsinou slusni lide.. Kdyz ty muzes o cikanech psat jak o dobytku tak proc by on tebe ...
11.5. | 13:24 remcal
2
Náhlasit nevhodný komentář
novus, Vy máte pocit, že příspěvek ahmedtahir je v pořádku? Zastáváte se člověka, který nazývá tento národ paušálně zlodějskými prasaty češtinou, za kterou by se styděl i žák druhé třídy? Jak se Vás vůbec týká to ,co napsal ahmedtahir a to co jsem napsal já? Proč reagujete když se Vás nikdo na nic ...
11.5. | 09:25 libor2697
1
Náhlasit nevhodný komentář
Mě překvapuje že ji nový šéf (který tvrdí že už tomu nadále zamezí) chrání tak před novináři.Právě naopak - ať národu sdělí, čím je tak výjimečná, že dostala takové odměny. A taky si myslím, že by paní měla dostat padák znovu. Ne zlatý , ale definitivní. Tak schopný člověk se jistě v soukromém ...