Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2012 20:52

Tato žena sbalila zlatý padák a za čtyři měsíce byla zpět v dopravním podniku

Zdroj: TV Nova

Nečekané překvapení nastalo v kauze pohádkových zlatých padáků v dopravním podniku hlavního města. Podle informací televize Nova totiž firma, kam proudí také peníze daňových poplatníků, znovu zaměstnala ženu, které už před tím jednou vyplatila štědré odchodné.

Když Danielu Pětníkovou nový ředitel podniku Vladimír Lič přijímal, o jejím vysokém odstupném podle svých slov vůbec netušil.
 

Říká se, že dobří holubi se vracejí. Do dopravního podniku se ale vrátila jedna holubice, která z něj přitom nedávno odlétla se zlatým padákem. Vrchní sekretářka generálního ředitele Daniela Pětníková, odešla z firmy na přelomu roku se zlatým padákem 727 tisíc korun.
 

Zpátky na hřiště dopravního podniku nastoupila už v dubnu. Vzal ji nový šéf Vladimír Lič.
 

PSALI JSME:

Šéfové dopravního podniku si rozdali miliony! A jízdenky dál zdražují
 

"Ve chvíli, kdy pan nový generální ředitel nabízel paní Pětníkové místo, tak o vyplacených odměnách neměl vůbec tušení,“ řekl personální ředitel Lumír Tesař.
 

Bezmála tři čtvrtě milionu ale staronová šéfka sekretariátu generálního ředitele po návratu vracet nemusí. Kdyby ale místo zlatého padáku dostala jen odstupné, peníze by vracet musela.
 

"Člověk, který dostane odstupné a vrátí se, tak to musí vrátit zpět do podniku. V případě zlatých padáků to nejsou odměny a oni nemají povinnost to vracet,“ řekl dispečer dopravního podniku Karel Černý.
 

Danielu Pětníkovou teď dopravní podnik před novináři chrání zuby nehty.
 

"Já se omlouvám, ale my tady máme jednání a paní Pětníková se účastní, tak vás nemůžu přepojit,“ zněla odpověď ze sekretariátu generálního ředitele dopravního podniku.
 

Jako jediný byl dnes ochotný se ke svému zlatému padáku vyjádřit bývalý ekonomický ředitel. Tomu zlatý padák snesl bezmála 3 miliony korun.
 

"Když jsem pracoval v jednom ze svých předchozích zaměstnání, tak moje měsíční výplata byla zhruba 600 tisíc korun, tak si z toho udělejte závěry, jestli je to přiměřené nebo není přiměřené,“ odseknul bývalý ekonomický ředitel Ivo Štika.
 

Každopádně do budoucna má být se štědrými odměnami v dopravním podniku konec. Jejich výši chce současné vedení srazit na polovinu.
 

fim / s přispěním Ladislava Hrušky TV Nova