Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.12. 2009 12:55

Agent Bourne v ohrožení: Matt Damon hrozí odchodem

Zdroj: YouTube.com

Matt Damon pohrozil, že pokud čtvrté dobrodružství agenta Bournea nebude točit režisér těch minulých, odejde.

Hollywoodský herec Matt Damon, který ztvárnil ústřední roli agenta Bournea ve všech třech předchozích filmech, si roli opět zopakuje pouze za předpokladu, že snímek natočí režisér Paul Greengrass.


Paul Greengrass v tomto týdnu uvedl, že opustí celý projekt a nebude nadále spolupracovat na realizaci čtvrtého pokračování. Nicméně Matt Damon stále věří, že se k dobrodružství agenta Bournea vrátí. Slavný herec si chce počkat na změnu Greengrassova názoru. "Počkám na Paula a až bude chtít, tak film společně natočíme," uvedl Damon.


Filmové studio Universal Pictures původně plánovalo, že třetí thriller Bourneovo ultimátum ze série bude posledním dílem. Rozhodnutí změnili tvůrci v okamžiku, kdy snímek celosvětově utržil 442 milionů dolarů a stal se jedním z nejvýdělečnějších filmů v historii Universalu. Podle dřívějších plánů mělo čtvrté pokračování zavítat do kin v roce 2011.


Trilogie vznikla podle románů spisovatele Roberta Ludluma, který napsal o agentovi celkem tři knihy v letech 1980, 1986 a 1990. První filmová adaptace, která do české distribuce přišla pod titulem Agent bez minulosti, se objevila v kinech v roce 2002.


O dva roky později následoval akční film Bournův mýtus a na oba úspěšné díly navázal thriller Bourneovo ultimátum. První snímek natočil režisér Doug Liman, ale režie dalších dvou pokračování už se ujal Paul Greengrass.

tn.cz / Mediafax