Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 7. 2012
krutý osud

Michal bojuje s rakovinou a září v nováckém seriálu Ulice

Zdroj: TV Nova

Bývalé dětské herecké hvězdě Michalu Hofbauerovi osud připravil velmi těžkou životní zkoušku. Rakovina mu vzala část tváře a čelist. Svůj boj ale nevzdal, a teď ho můžete vídat například v seriálu televize Nova "Ulice“.

Nezbedný Osvald z filmu Lucie postrach ulice – Michael Hofbauer - herec, který ví, co je to bojovat o život. Ve čtyřiceti letech mu zduřel krk a od kolegů si vysloužil přezdívku sysel. Nikdo v tu chvíli netušil, o jak vážnou nemoc jde.

 

Nádor na krku začal Michaelu Hofbauerovi růst v roce 2004, od té doby prodělal pět operací a osmatřicet ozáření. Toto byly nejtěžší chvíle. Nádor obrostl celý krk a kvůli léčbě museli lékaři sebrat Michaelovi i část čelisti. A útrapy nekončily. “Přišel jsem o sliny, o chuť a zároveň jsem byl upozorněn, že přijdu i o zuby, což se taky splnilo,“ vypočítává Hofbauer a chválí lékaře. On zase chválí jeho.

 

"On je taková veselá povaha, všechno to překročil, úspěšně s tím bojuje, takže jako pacient je takový velice pozitivní,“ pochvaluje si lékař David Tomášek. I přes bolesti a útrapy léčby Michael nepřestal věřit v uzdravení a nezanevřel ani na svou největší lásku - herectví. Zatím v poslední roli se objevil v seriálu televize Nova - Ulice

 

"Ty natáčecí dny jsou pro mě velké pozitivum. Já se tam těším, je tam naprosto skvělá parta,“ pochvaluje si Hofbauer a boj o život rozhodně nehodlá vzdát. Teď se nádorové bujení podařilo zastavit a všichni věří, že to tak zůstane.
 

s přispěním Vojtěcha Boháčka tn.cz / hru