Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.12. 2011 13:03

Michal David, Vaculík a Tofi: Velký návrat v Discopříběhu 3!

Disco příběh
Zdroj: TN.cz
Michal David připravuje pokračování Discopříběhů spojené i s Kamarády do deště

Zpěvák Michal David plánuje natočit pokračování někdejšího filmového hitu Discopříběh. Třetí díl by ale měl zároveň navazovat na podobný snímek Kamarádi do deště. Výsledný kompilát doprovodí hudbou právě Michal David. Informuje sobotní Blesk.

Plán natočit pokračování slavného Discopříběhu v sobě nosí Michal David už od doby, kdy byla dokončena dvojka - tedy od roku 1991. Teprve teď to však vypadá, že by všechno mohlo klapnout.
 

UKÁZKA Z FILMU DISCOPŘÍBĚH 1:


 

Michal David, jak píše Blesk, se totiž ve čtvrtek sešel na tajné schůzce s Jaroslavem Soukupem, režisérem předchozích Discopříběhů. Ten už pokračování točit nechce, ale společně s dědici Eduarda Pergnera, scénáristy obou dílů, vlastní k filmům autorská práva. A ve čtvrtek souhlasil s jejich prodejem.
 

ČTĚTE TAKÉ:
RETRO SPECIÁL! Jak jsme žili a co nám dal a vzal 17. listopad

 

"Tak to opravdu je. Tak jsme předběžně dohodli. Víc bych to ale opravdu nechtěl komentovat," prohlásil Michal David. Podle informací Blesku je ve hře o cenu autorských práv částka tři miliony korun. "A to by pro mě byl už strop!" říká k tomu Pavel Pásek, který je spoluproducentem chystaného filmu. Tím dalším producentem by měl být Jiří Pomeje, který paradoxně proslul propadákem Andělská tvář. V něm si zahrál, režíroval ho i produkoval. A dodnes za něj dluží miliony.
 

UKÁZKA Z FILMU DISCOPŘÍBĚH 2:


 

Na Jiřím Pomeje ale Discopříběh 3 nestojí. Úspěch by mu měla zajistit jiná jména: Michal David, Rudolf Hrušínský a Ladislav Potměšil. Ti všichni jsou podepsaní pod jedničkou i dvojkou. Nově by se ovšem ve filmu měl objevit také Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi. Z těch se staly normalizační idoly žen a dívek poté, co se objevili ve filmu Kamarádi do deště.
 

UKÁZKA Z FILMU KAMARÁDI DO DEŠTĚ:


 

Připravovaný Discopříběh 3 by se neměl odehrávat v současnosti, ale mělo by jít o retro z osmdesátých let, což už je v podstatě dobový film. "Tím se to prodražuje. Jsme v začátcích, ale věřím, že ta trojka vyjde," prohlásil producent Pavel Pásek. Prozatím se počítá s rozpočtem až 35 milionů korun.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Retro bydlení – takhle jsme bydleli za socialismu

Režisérem filmu by měl být Filip Renč, ale dosud není jasné, zda na nabídku kývne. Hudbu filmu zajistí Michal David. Úvodní písnička Discopříběhu zůstane stejná jako u předchozích dvou dílů, zbytek chce zpěvák, skladatel a textař Michal David složit zcela nový. Prý mu na to budou stačit dva až tři měsíce. Dokonce plánuje, že si zahraje epizodní roli.

gar TN.cz
Reklama