Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 2. 2014
Poslední rozloučení

Oscarového herce, který se nedávno předávkoval drogami, konečně pohřbili

Philip Seymour Hoffman
Zdroj: isifa.com

Rodina a blízcí přátelé, včetně řady hereckých hvězd, se v New Yorku zúčastnili soukromého pohřbu amerického herce Philipa Seymoura Hoffmana, který byl v neděli nalezen mrtev ve svém bytě.

Šestačtyřicetiletý nositel Oscara nejspíš zemřel na následky předávkování drogami.


Za rakví vešla do kostela sv. Ignáce z Loyoly Hoffmanova partnerka Mimi O´Donnellová s jejich třemi dětmi. Mezi smutečními hosty byli herci Meryl Streepová, Cate Blanchettová, Ethan Hawke, Amy Adamsová, Ellen Burstynová, Michelle Williamsová, Julianne Mooreová, Joaquin Phoenix a Marisa Tomeiová, stejně jako režiséři Spike Lee a Mike Nichols.


Většina zúčastněných celebrit s Hoffmanem spolupracovala u filmu nebo na divadelních prknech. Hoffman dostal v roce 2006 Oscara za hlavní roli v životopisném filmu Capote a byl třikrát navržen na divadelní cenu Tony. Jednou byl nominován za titulní úlohu v inscenaci hry Smrt obchodního cestujícího, kterou režíroval právě Nichols.


I když Hoffman otevřeně mluvil o tom, že v minulosti bojoval se závislostí na alkoholu a drogách, jeho smrt vyvolala šok. I když byl nalezen s jehlou v předloktí a v bytě bylo množství sáčků s heroinem, pitva zatím jasně nestanovila příčinu smrti.

tn.cz / ČTK