Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2012 14:12
zemřela legenda

Hryc mířil na oslavu Brzobohatého narozenin. Ve vlaku se dozvěděl, že kamarád zemřel

Radek Brzobohatý a Andrej Hryc
Zdroj: TN.cz
Radek Brzobohatý zemřel, Andrej Hryc už byl na cestě na oslavu jeho narozenin

Andrej Hryc jel na plánovanou oslavu jubilea, když se dozvěděl o Brzobohatého náhlé smrti.

"To nemyslíte vážně. Právě jsem ve vlaku. Na cestě na jeho oslavu osmdesátých narozenin. Jsem v šoku, to je strašné, jste mě zaskočili. Takto den před osmdesátkou. Známe se už strašně dlouho, byli jsme velmi dobří kamarádi, hráli jsme spolu v divadle. Byl to zářivý vzor. Naposledy jsem ho viděl před třemi týdny a byl v pohodě. Dcera s manželkou mu připravovali oslavu na pátek večer v Praze,“ řekl serveru topky.sk Andrej Hryc, alias Boris Nekonečný ze seriálu Ulice, v němž Radek Brzobohatý ztvárnil Václava Krále.
 

Postavu gentlemana se smyslem pro odpovědnost a spravedlnost Václava Krále zradilo srdce, stejně jako jeho představitele. Náhlá smrt Radka Brzobohatého zaskočila i další kolegy z jeho rodného Slovenska.
 

"Ježíšmarjá. To je smutné. Odešel jeden úžasný herec, člověk, chlap na správném místě. Měl jsem ho velmi rád. Kdo ho znal, musel si ho vážit,“ řekl serveru Maroš Kramár.

 

 

"Radek byl ohromný, vtipný a příjemný chlap s obrovskou dávkou sexappealem a mužnosti. Pevně věřím, že se netrápil. V úterý ještě natáčel seriál,“ dodala Zdena Studánková, která s ním hrála ve slavném filmu Anděl s ďáblem v těle.

 

Smutek v divadle
 

Se smutnou ztrátou se snaží vyrovnat i v hercově Divadle Radka Brzobohatého. Od pátku by tam měla být vystavena kondolenční kniha. "Kondolenční kniha bude v divadle pravděpodobně od zítřka. Před každým představením tak budou moci lidé na pana Brzobohatého zavzpomínat," uvedla tajemnice divadla Petra Procházková.
 

O tom, jakým způsobem bude divadlo na známého českého herce dál vzpomínat, ale mluvit nechtěla. Potvrdila pouze, že představení Lev v zimě, kde hrál Brzobohatý hlavní roli, divadlo 19. září neuvede. "Budeme se ale maximálně snažit, aby i přes tuto smutnou událost dodrželo divadlo všechny termíny ostatních plánovaných představení," uzavřela Procházková.
 

K divadlu přišly od včerejška uctít památku Radoslava Brzobohatého už desítky lidí. U vchodu zapalovali svíčky a pokládali květiny.

 

19

Lidé se loučí s Radkem Brzobohatým

Zdroj: Mediafax

Lidé se loučí s Radkem Brzobohatým - 7

Hodnocení:


 

hel TN.cz